Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Smrt, kam se podíváš: Tohle jsou nejsilnější momenty pašeračky Terezy z vězení

Pašeračka Tereza Hlůšková: Tohle jsou její nejsilnější momenty z vězení
Zdroj: profimedia
Tereza H.

Česká pašeračka Tereza H. byla odsouzena na více než osm let za mřížemi za to, že v roce 2018 zkoušela ze země propašovat devět kilo heroinu v cestovním kufru. Svůj trest stále ještě tráví v obávané věznici Kot Lakhpat ve městě Láhaur. Podívejte se na stěžejní momenty, kterým musela na místě čelit.

Šílené hygienické podmínky

Šok přišel už s příchodem do vězení. 48 stupňů Celsia a žádná klimatizace, přeplněné cely a žádné dámské hygienické potřeby. Prvních pět měsíců používala namísto vložek Tereza hadry, dokud jí je právník nezajistil.

Nemoci, kam se podíváš

O nemocech ani nemluvě, vězeňkyně se obávala jak nákazy tuberkulózou, tak třeba hrozilo, že dostane horečku denge. Tereze se nevyhnuly kožní problémy způsobené extrémním počasím ani otrava jídlem. Později trpěla na horečky a nějakou dobu odmítala přijímat vězeňskou stravu. I to byla její realita.

Záchrana života

Ve vězení se Tereza H. spřátelila se spoluvězeňkyní Maryam Nawaz, dcerou bývalého premiéra Pákistánu. Ta byla podezřelá z finančních zločinů. Maryam se udělalo ve vězení špatně a Tereza o tom informovala strážné, čímž kamarádce dost možná zachránila život. Tu totiž ihned odvezla záchranka. Zatímco si Tereza odpykávala trest dál, Maryam byla později z vězení propuštěna...

Smrt kamarádky

Na palubě osudného letu z Láhauru do Karáčí byla i známá pašeračky Terezy, modelka Zara Abid. Ta zemřela, když s ní spadlo letadlo. Modelka se s Terezou potkala několikrát na půdě soudu.

Smrt ctitele

Tereza neměla v Pákistánu o nápadníky nouzi. Mezi jinými se jí dvořil i právník Shoaib Niazi. Přestože byl už ženatý, několikrát žádal pašeračku o ruku a pevně věřil v její nevinu. Shoaib je ale už po smrti, zemřel během autonehody. Terezu přitom obhajoval před pákistánským soudem.

Související články

Další články