Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Smrt Jany Altmannové z Babovřesk: Překládala filmy s Vinnetouem, o jediné dítě tragicky přišla

Jana Altmannová proslula svým drdolem.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
OSUD

V sobotu naposledy vydechla herečka a dabérka Jana Altmannová (†77), kterou si diváci nejčastěji spojují s pohádkami nebo trilogií Babovřesky. Celý život rozdávala úsměvy na všechny strany, i když měla velké trápení.

Zdeněk Troška: Poslední telefonát pět dní před smrtí

„Překvapilo mě to. Mluvil jsem s ní v úterý a ona zemřela v sobotu. Chtěl jsem se jí zeptat, jestli by si s manželem nechtěli zahrát pár hodné české babičky a dědečka. Její muž je totiž výtvarně strašně nádherný člověk, takový děda Mráz. Jana mi říkala: ‚Hochu, já už nikam nemůžu, jsem v nemocnici.‘ Nechtěla ale mluvit o tom, co jí je. Jen povídala, že moc nemůže chodit. Tak jsem jí říkal, ať si odpočine a trénuje nohy, že to pak půjde. A bohužel už nepůjde,“ svěřil se eXtra.cz posmutnělý režisér Zdeněk Troška.

„Byla to úžasná ženská. Byla sluníčko. Pořád se usmívala, stále byla v pohodě, nic jí nebylo zatěžko. Když jsme při natáčení museli přetáčet záběry, tak jen pokrčila rameny, že se nedá nic dělat, a klidně přeběhla celou náves znovu. Chodil jsem k ní domů. Často jsme i s jejím mužem seděli na verandě, koukali do kraje a povídali si. A Jana byla taky vynikající kuchařka, vždy mi připravila nějakou dobrotu,“ vzpomíná.

Přišla o jediného syna

Za rodinu média informovala mluvčí, děti totiž manželé neměli.

„Měli syna, ale ten se jim už kdysi dávno zabil při autohavárii. Byl to tehdy hodně mladý kluk. Jinak neměli nikoho,“ říká režisér.

I když hlavní představitelky drben z trilogie Babovřesky stárnou, jsou zatím všechny kromě herečky Jany Altmannové v pořádku.

„Všechny žijí. Některým je i přes 92 let. Říkaly mi, že vydrží, protože se mnou chtějí točit ještě nějaký další film. Jedna trpí na nohy, druhá nedoslýchá, třetí má elánu, že by ještě skotačila s mužskýma,“ dodal Troška.

Překládala Vinnetoua

Na Janu Altmannovou zavzpomínala i Jindřiška Kikinčuková alias babka Božena Němcová z Babovřesek.

„S Janičkou se znám od našeho mládí. Snažily jsme se dostat na umělecké školy, ať už to byla konzervatoř, nebo DAMU. Největší životní školou pro nás nakonec byla praxe. Nejvíc jsem se s ní sblížila při Babovřeskách. Byla pořád energická, sluníčková, měla i bystré uvažování. Byla to prostě strašně primová žena,“ uvedla pro eXtra.cz Kikinčuková.

„V poslední době jsme byly v kontaktu kvůli našim kolínkům, obě jsme si je nechaly odoperovat. Taky mi poměrně nedávno úžasným způsobem přeložila do němčiny část divadelní hry o Johannu Straussovi, kterou hrajeme ve Františkových Lázních. Moc lidí to o ní nevědělo, ale překládala i filmy s Vinnetouem,“ prozradila nám.

Jindřiška Kikinčuková: Patří do nebe

„Doufám, že Janička je na velmi pohodlném obláčku. Je mi to líto, že odešla tak brzy. Mohla tu holka ještě chvilku být,“ dodala zarmoucená herečka.

Související články

Další články