Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Smrt Jakuba Vyskočila (†46) je zahalena tajemstvím: Otec Ivan bojuje o soudní pitvu!

Ivan Vyskočil se synem Jakubem v roce 2006.
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Pitva

Herec Ivan Vyskočil (76) se nechce smířit s tím, že jeho syn Jakub (†46) spáchal sebevraždu. Už nějakou dobu se snaží o to, aby u něj byla provedena soudní pitva, která může odhalit přesnou příčinu úmrtí a další okolnosti. Jak informoval Blesk, herec kvůli tomu ani nedal zpopelnit tělo.

Jakub Vyskočil zemřel v neděli 8. května v pouhých šestačtyřiceti letech, jak tehdy informoval liberecký rozhlas. Příčinu úmrtí uvedli policisté jako sebevražda, čemuž nechce věřit jeho otec, herec Ivan Vyskočil. Už druhý měsíc bojuje o to, aby došlo k soudní pitvě. Podle informací Blesku zatím došlo jen ke zdravotní pitvě.

„Těch, řekněme, zvláštností je mnohem víc. Například nás nikdo nevyzval k identifikaci, bylo řečeno, že v zesnulém byl poznán Jakub Vyskočil. Nechápu. Kdo ho poznal?“ nechal se slyšet Vyskočil. Výsledky zdravotní pitvy navíc dostala rodina až po šesti týdnech a na rozdíl od soudní pitvy má zjistit pouze příčinu úmrtí.

Tělo uchovávají v chladicím boxu

Rodina tělo zesnulého syna spatřila až na otcovu výslovnou žádost. „Nikdo se nás nezeptal, zda měl Kuba sebevražedné sklony, nikdo s námi nekomunikoval v zájmu vyšetřování. Je to vůči nám surové a neetické chování,“ prozradil dále herec.

Rodina ani nedala tělo zpopelnit, jelikož stále čekají na rozhodnutí, zda soudní pitva proběhne či nikoliv. Tělo uchovávají v chladicím boxu. „Dovedete si představit, že Jakubova přítelkyně Blanka chodí každé pondělí do pohřebního ústavu prodlužovat lhůtu?! Je to pro nás strašné, už bychom to chtěli v sobě uzavřít a Jakuba pochovat, a policie nám nedává šanci,“ smutní Ivan Vyskočil.

Vyskočil věří, že nešlo o sebevraždu. Neumí si totiž představit, že by se jeho syn střelil přímo do srdce. „Devětadevadesát procent sebevražd pistolí je do hlavy,“ prozradil ještě herec.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy