Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Smrt jako Kleopatra: Žena z Prahy se nechala zelenou mambou uštknout úmyslně?

Ženu ušktnul had jako Kleopatru.
Zdroj: pixabay
Drama, které se odehrálo v Praze Hlubočepích, asi obyvatelé nikdy nezažili. Zelený had tam totiž uštknul chovatelku. K ženě se zástavou srdce, která byla majitelkou jedovaté mamby, byla přivolána záchranka. Nebezpečný had utekl. Objevily se informace, že žena se nechala uštknout úmyslně.

Příběh jako z hororu se udál v pondělí, kdy v pražských Hlubočepích uštknul jedovatý had svou paničku. Jednalo se o velmi nebezpečnou mambu zelenou, kterou měla žena ve svém bytě. Přivolaní záchranáři přijeli k zástavě srdce. Povolali i policii a zoology. Had jim však utekl, takže byli v nebezpečí i oni.

Smrtelně jedovatá mamba zelená uštkla majitelku. Ta nyní leží v umělém spánku v nemocnici a bojuje o život. Chovatelka na chov tohoto plaza zřejmě neměla povolení.

Mluví se o verzi, že žena se nechala uštknout záměrně a chtěla tak spáchat sebevraždu. Podle chovatelské skupiny na Facebooku, kde ženu uživatelé znají, se již v minulosti o sebevraždu pokusila. Chtěla snad skončit jako egyptská královna Kleopatra? Ta se podle legendy také nechala uštknout hadem.

Mamba zelená je velice jedovatá, nebezpečná, útočná a rychlá. Pokud někoho uštkne, bývá to smrtelné, příznaky se dostavují do čtvrt hodiny. Patří mezi ně místní odumírání tkáně, bolest hlavy, dýchací obtíže, ochrnutí.Není-li okamžitě zahájena léčba, začnou se objevovat vážnější příznaky a oběť umírá na udušení způsobené ochrnutím dýchacího svalstva. Smrt může nastat podle druhu a vážnosti uštknutí již do jedné hodiny. Mamba žije převážně v korunách stromů, loví ale i na zemi a ráda se schovává v křoví. Policie volá po obezřetnosti.

Související články

Další články