Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Smrt ho zastihla v mladém věku. Zemřel odborník na královské rody Kamil Rodan (†43)

Zemřel Kamil Rodan: Odborník na královské rody
Zdroj: Profimedia
úmrtí

Uznávaný odborník na panovnické rody Kamil Rodan zemřel v neděli ve věku pouhých 43 let po krátké a těžké nemoci. Známý byl především svými znalostmi o britské královské rodině.

Kamil Rodan, uznávaný odborník přes panovnické rody, v neděli zemřel. Odborníkovi nejen na britskou královskou rodinu bylo 43 let. Osudnou se mu stala krátká a těžká nemoc.

„S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás opustil náš absolvent a kolega Kamil Rodan,“ uvedla na sociálních sítích Filozofická fakulta Ostravské univerzity. Právě tam Rodan vystudoval historii a doktorské studium v oboru hospodářské a sociální dějiny.

„Po získání doktorského grádu se svou alma mater pokračoval v odborné spolupráci v rámci řady badatelských projektů. Velkému zájmu z řad odborníků i široké veřejnosti se těšila jeho dlouholetá přednášková činnost v rámci Univerzity třetího věku, mapující historii a současnost evropských panovnických rodů. Kamil Rodan svým odborným zaměřením a popularizací historie zanechal výraznou stopu v historii Filozofické fakulty Ostravské univerzity,“ uvádí dále jeho domovská vysoká škola.

„Ve chvíli pro nás nejtěžší, oznamujeme všem příbuzným, přátelům a známým, že nás dne 31. října 2021 navždy opustil po krátké a těžké nemoci ve věku 43 let náš milovaný syn, bratr, synovec, švagr a strýc, pan Mgr. Kamil Rodan, Ph.D.,“ uvádí se v parte, vystaveném rodinou. Poslední rozloučení s uznávaným odborníkem se uskuteční v pátek 5. listopadu 2021 v 16 hodin ve smuteční síni krematoria ve Slezské Ostravě.Související články

Další články