Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Smrt Heleny Růžičkové a jejího syna: Herečka si ji předpověděla, Jiřího na lůžku obracelo 6 hasičů

Helena Růžičková a Jiří Růžička: Herečka si předpověděla smrt, jejího syna obraceli v nemocnici hasiči
Zdroj: Se souhlasem Česká televize
Předchozí Další
+ Dalších 8 fotografií
Narozeniny

Legendární herečka Helena Růžičková by slavila 87. narozeniny. Nezapomenutelná Škopková z trilogie Slunce, seno... se věnovala i ezoterice, ve které byla tak dobrá, že si  předpověděla vlastní smrt. Známý se stal i její syn Jiří, který vážil až 300 kilogramů. Bohužel oba na své zdraví doplatili, jak uvádí Aha!

Proslavili se oba jako herci, bohužel k nim osud nebyl příliš přívětivý. Řeč je o Heleně Růžičkové a jejím synovi Jiřím Růžičkovi. Helena přičichla k herectví už jako malá holka. Věnovala se divadlu a poté to zkoušela i na DAMU, tam ale neuspěla. Byl to malý neúspěch, který ji ale zavedl k manželovi, Jiřímu Růžičkovi,se kterým měla syna, Jiřího Růžičku mladšího.

Ačkoliv byla Helena v divadle jako doma, tak s ním musela skončit. Mohl za to její opilý výstup na jevišti, kdy se navážela do komunistů, jak psal deník Blesk. To opět přispělo k dobrému, protože se začala angažovat ve filmech. Na svém kontě má spoustu slavných snímků, jmenujme alespoň slavnou trilogii Slunce, seno, filmy Což takhle dát si špenát, Dívka na koštěti, Tři oříšky pro Popelku, nebo sérii snímků o rodině Homolkových

Slavná herečka i vědma

Úspěšná byla i ve světě ezoteriky. Uměla předpovídat budoucnost tak dobře, že za ní chodily i celebrity. Dokonce si předpověděla vlastní smrt, kdy věděla, že zemře na rakovinu, kterou nedokáže porazit. Herečce selhaly ledviny, jak potvrdil režisér Zdeněk Troška pro deník Aha! Chemoterapie a ozařování bylo na Helenu příliš.

Helena přežila svého syna Jiřího

Syn Jiří šel ve šlépějích svých rodičů. Proslul mimo jiné svou nadměrnou váhou. V jednu chvíli vážil až 300 kilogramů. Zahrál si například ve filmech Sestřičky, S čerty nejsou žerty, Trhala fialky dynamitem, Jak se budí princezny, Tři oříšky pro Popelku a mnoha dalších.

Jeho výrazná tloušťka, která pro něho byla typická, mu ale pěkně zavařila. Herec si prošel několika zdravotními problémy. Během dvou let vystřídal alespoň dvacet nemocnic. Prodělal několik infarktů, mrtvic a musel se učit i znovu mluvit. Byl závislý na pomoci druhých a 20. února roku 1999 vydechl v nemocnici naposledy. Bylo mu jenom 43 let. 

Traduje se, že představitel tlustého Josefa z trilogie Slunce, seno za noc zvládl vypít i patnáct litrů coly, takže se není co divit, že od roku 1996 až do své smrti byl ve špitále častěji než ve vlastním bytě. „Jirku v nemocnici ve Slaném chodilo denně obracet šest hasičů. Dávala jsem jim tisícovku denně. Byl tam skoro čtvrt roku. Personál ho neuzvedl,“ vyprávěla kdysi Růžičková pro Blesk.


Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy