Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Smrt Hany Hegerové: Marta Kubišová prozradila tajemství úmrtí velké kamarádky

Smrt Hany Hegerové: Marta Kubišová prozradila tajemství úmrtí velké kamarádky
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
VZPOMÍNKY
Česko se loučí s legendou šansonu Hanou Hegerovou (†89). Jak na ni vzpomínají slavní? Pro eXtra.cz se dojemně vyjádřil například Michal Horáček, ale i Marta Kubišová, která pravděpodobně zná příčinu skonu obdivované kolegyně.

Hana Hegerová si hezky řídila život

Hana Hegerová byla dáma v letech, dožila se požehnaného věku. Její odchod není tak šokující, jako když zemře někdo mladý. Ale asi před dvěma měsíci mi volal její vnuk s tím, že o mně zrovna mluvili. Bylo to milé. Tehdy se ale nejevilo, že by byla v ohrožení života, nakonec to tedy překvapivé je,“ řekl nám textař Michal Horáček (68), který se zprávu o úmrtí zpěvačky dozvěděl od eXtra.cz.

„Byla moudrá. Se svým životem si pěkně nakládala. Dokud mohla, dávala lidem. Dělala jeden koncert za druhým. Jednoho dne si ale řekla: ‚Už lidem nemůžu dávat to, co ode mě očekávají a co očekávám sama od sebe‘, a tak ukončila kariéru. Takhle hezky si svůj život řídila,“ přidal obdivně.

Přítelkyně od dětství

„To jste mě zaskočili. Jste první, kdo mi to říká. S touto dámou mám propojený celý svůj dosavadní život. Byli jsme přátelé, znali jsme se od mého útlého dětství. Budiž jí země lehká. S tátou (textař Pavel Kopta – pozn. red.) spolupracovala dlouhé roky, často byla u nás doma na Hanspaulce návštěvou. Nedávno jsem zrovna našel fotografii, jak sedí s tátou u klavíru a dávají dohromady nějakou novou píseň,“ pronesl herec Václav Kopta

„Táta otextoval zásadní položky v repertoáru Hany Hegerové: Lásko prokletá, Milord, Petr a Lucie, Maestro Tango, Lásko má, Můj dík a další. Pro mě jsou to důležité písně, provázely mě celý život. Smrt Hany mě velice mrzí. Často na ni vzpomínám i ve svém rozhlasovém pořadu Zlaté časy. Prožila dlouhý a plodný život. Ne každý bude opouštět tento svět s takovým obrovským množstvím vykonané práce a s tolika vděčnými posluchači. Jsou to celé generace lidí, které vyrostly na jejích písničkách. Opravdu tu toho po ní zůstává spoustu,“ uvedl herec.

Marta Kubišová: Zlé tušení

„Je to strašně smutné. Ale tušila jsem to, protože si teprve nedávno zlomila krček. V Nemocnici Na Homolce jí to úžasně spravili, ale holt téměř devadesát let je téměř devadesát let. Předtím měla něco s kotníkem, pak ještě nějaký jiný problém, krček byl ten poslední. Tělo se bohužel asi už nenahodilo,“ prohlásila pro eXtra.cz zpěvačka Marta Kubišová

„Doufala jsem, že Carmen to zvládne. Měla jasnou hlavu, do posledního momentu jí to kapírovalo. V poslední době jsem s ní nemluvila, ale vždycky jsem ji pozdravovala po jejím milovaném vnukovi, který pro ni byl jediným spojením se světem,“ připomíná.

„Hanu jsem měla velmi ráda. Byla svébytná, svérázná a milá kolegyně. Byla lidská a kamarádská. Znaly jsme se od roku 1968, kde jsme hostovaly v pařížské Olympii. Ukazovala mi Paříž, viděla jsem díky ní i bourání na jatkách,“ vybavuje si.

Svíčka od Zagorové a Margity

„Je to strašné. Měl jsem tu čest poznat paní Hegerovou osobně a s Hankou jsme měli to štěstí zažít ještě jeden z posledních jejích koncertů v pražském Kalichu. Na to se nedá zapomenout. Jsme šťastní, že jsme ji zažili, máme její elpíčka a cédéčka a určitě za ni zapálíme svíčku. Měli jsme ji oba velmi rádi. Bude nám moc scházet,“ vzpomíná operní pěvec a manžel Hany Zagorové Štefan Margita

Zpívala srdcem

Viděl jsem ji asi před půl rokem a to mi jen tak pokynula. Poznal jsem ji osobně už v mládí jako patnáctiletý kluk. Miloval jsem varieté, v jednom U Nováků zpívala, a tak jsem ji poprosil o autogram. Později jsme se vídali, protože jezdila za Petrem Hapkou na Okoř. Byla velmi příjemná, bezvadná, pozitivní. Ke každému byla vstřícná a laskavá. Hodně kouřila, ale to k jejímu hlasu a repertoáru to sedělo,“ prozradil eXtra.cz herec Jiří Krampol (82).

„Odešel člověk, který uměl zpívat srdcem,“ odpověděl na otázku redakce zpěvák Richard Krajčo (43).

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy