Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Smrt génia: Režiséra Václava Vorlíčka (†88) skolila rakovina, tajil ji, co to šlo

+ Dalších 14 fotografií
Zemřel Václav Vorlíček (†88), legendární režisér, kterého Česko milovalo. Naposledy vydechl v úterý večer v nemocnici Pod Petřínem. Problémy se zdravím ho trápily už od podzimu 2017. Osudnou se mu stala zlá rakovina plic.

Česká filmová scéna přišla o legendárního režiséra, který ji přepsal a udal směr jak komediím, tak pohádkám. Václav Vorlíček odešel do filmového nebe v úterý večer. Už v květnu byl jeho zdravotní stav velmi špatný, problém mu dělalo i ujít pár kroků. Špatně mluvil a zadýchával se. Po duševní stránce se ale stále cítil mladým klukem…

Podle Blesku režisérovi loni touto dobou lékaři našli nádory na plicích, vášnivý kuřák Vorlíček se ovšem rozhodl kouřit dál rakovina nerakovina s tím, že „už je to jedno“. Nechtěl také, aby se o jeho nemoci vědělo a důkladně ji tutlal. Na ozařování jezdil tajně do Ostravy.

Oceňovaný režisér má na kontě tak skvělé filmy, jako je například Což takhle dát si špenát?, Jak utopit doktora Mráčka, legendární Tři oříšky pro Popelku a stvořil i Arabelu, která se stala jednou z nejkultovnějších pohádek Česka.

„Teď na něj vzpomínám, neb jsem se to před chviličkou dozvěděla. Pro mě byl nejen skvělý režisér, ale především člověk. Byl to pro mě přes šedesát hlavně blízký kamarád. Jeho práce byla vždy vynikající. Budu s ním i při posledním rozloučení. Těžko se mi teď hledají slova, bolí to,“ řekla pro portál eXtra.z herečka Jiřina Bohdalová.

Václav Vorlíček se narodil v Praze 3. června 1930, později vystudoval režii na FAMU. Průlomem v jeho tvorbě byla parodie na komiksové seriály Kdo chce zabít Jessii? s Olgou Schoberovou v hlavní roli. Následovaly komedie Pane, vy jste vdova, Dívka na koštěti, Což takhle dát si špenát. Vorlíček je spojený také s Arabelou a legendární Popelkou.

Související články

Další články