Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Smrt Floyda zasáhla i manžela Sereny Williams: Rezignuji, místo mě dejte černocha

Smrt Floyda zasáhla i manžela Sereny Williams: Rezignuji, místo mě dejte černocha
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
odchod z firmy
Rada společnosti Reddit přijde o svého člena a spoluzakladatele. Miliardář Alexis Ohanian (37), manžel světoznámé tenistky Sereny Williams (38), se rozhodl, že odstoupí a oznámil to na sociálních sítích. Svým kolegům navrhl, že by místo něj mohli dosadit někoho z černošské komunity. Rozhodl se i, co udělá se zisky ze svých akcií.
Smrt George Floyda

Smrt George Floyda

Afroameričan George Floyd zemřel ve věku 46 let 25. května 2020 v americkém Minneapolis během zatýkání. Policii na muže zavolala obsluha obchodu, která se domnívala, že platí padělanými penězi. Jeden ze zasahujících policistů Derek Chauvin několik minut klečel Floydovi na krku. George jej prosil o život a opakoval, že nemůže dýchat. Policista toho nedbal a Floyd během zákroku zemřel. Tato událost v Americe rozpoutala vlnu protestů a demonstrací.

Alexis Ohanian je spoluzakladatelem internetové sociální sítě Reddit, která zde v České republice nemá tak velkou oblibu jako v Americe. Alexis a Serena se potkali před pěti lety v římském hotelu Hilton. Zasnoubili se spolu v prosinci roku 2016 a jen o pět měsíců později se ukázalo, že je tenistka těhotná. V září se narodila dcera Olympia a v listopadu téhož roku se vzali.

Místo něj by mohl přijít černoch

Alexis se dlouho rozmýšlel, co by kromě sociálních médií a charity mohl udělat. Došlo mu, že rezignací z představenstva společnosti udělá nejlépe. Manžel proslulé tenistky Sereny Williams dokonce navrhl, že na jeho místo v radě mohou dosadit někoho z černošské komunity. Na sítích o tom informoval přátele i fanoušky.

Jak sám prohlásil, nebylo to pro něj vůbec snadné rozhodnutí. "Rozmanitost na nejvyšší úrovni podnikání potřebujeme teď víc než kdy dřív. Když jsem si uvědomil, proc to mám udělat, bylo to snadné," vysvětlil miliardář. "Chtěl jsem, aby to gesto mělo co největší váhu, protože jsem cítil, že to dlužím tobě i dceři," řekl ve videu své manželce Sereně. Reaguje tím na utlačování černých a na rasismus.

Zisky z akcií půjdou do neziskovky

Odstoupením z představenstva jeho gesto nekončí. Všechny své budoucí zisky z akcií Redditu věnuje neziskové organizaci Know Your Rights, kterou vede Colin Kaepernick, čímž chce pomoci černošské komunitě. Tam daroval už milion dolarů. "Svou mocí, vlivem a privilegii chci udělat něco smysluplného," uvedl Alexis s tím, že černoši dlouho trpěli a tímto jim chce pomoci.

Související články

Další články