Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Smrt Eduarda Hrubeše z Tak neváhej a toč!: Život ho už netěšil, vzpomínají přátelé

Eduard Hrubeš s Petrem Jandou
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
VZPOMÍNKY

Smrt herce a moderátora Eduarda Hrubeše (†84) mnoho jeho přátel rozesmutnila, shodují se ale, že v posledních sedmi letech se už na světě víceméně jen trápil.

Eduard Hrubeš: Ztratil smysl života

Pan Eduard Hrubeš byl moc fajn pán. Bydlel na Andělce v sousedství s dalším chytrým pánem Jiřím Melíškem. Oba mi o tom vyprávěli skvostné historky. Píšu o nich v knížce Příběhy domů slavných,“ zavzpomínala spisovatelka Blanka Kovaříková.

„Když Edovi zemřela jeho žena Blanka, jako by ztratil smysl života. Zbyl z něj jen stín a život ho přestal těšit,“ tvrdí.

„Znali jsme se, ale nejlepší přátelé jsme nebyli. Dlouho jsem ho teď neviděl, ale vím, že jak mu umřela manželka, tak byl už špatný. Už ho nic nebavilo. Je mi ale moc líto, že už tu není,“ reagoval pro eXtra.cz muzikant Petr Janda.

Komunisté ho zakázali

Komunisti ho neměli rádi. Nadlouho poslední, s čím se v televizi objevil, byla silvestrovská písnička Miláčku, kterou si zazpíval a zastepoval (v roce 1971) s Pavlem Landovským. Aby neumřel hlady, založil Eda recesní dechovku Velkopopovická Kozlovka. Jeho největším úspěchem se ovšem stal pořad Tak neváhej a toč! (vysílaný hlavně v 90. letech), který se dočkal čtyř set padesáti tří dílů,“ popisuje Hrubešův kamarád Vašek Vašák.

„Jeho manželka Blanka, s níž se měli velice rádi a bez níž prakticky nikam nechodil, byla scénografka (seznámili se, když byl na FAMU a ona na DAMU). Od roku 2014, kdy zemřela, jsem měl pocit, že Eda nemá pro koho žít, byť měl dceru a vnoučata,“ přidal.

Ondřej Suchý: Už je snad v nebi

Moderátor, novinář a textař Ondřej Suchý zase opravuje média, která nepřesně uvádějí, že Eduard Hrubeš měl uvádět Kavárničku dříve narozených. „V Kavárničce jsi byl mým hostem, když mi bylo padesát, já byl na oplátku ve Tvém Neváhej a toč, otextoval jsem pár písniček pro Tvou Velkopopovickou Kozlovku, nejednou jsi byl u nás v Šemanovicích... Teď jsi, doufám, v nebi,“ poslal zesnulému příteli vzkaz.

Související články

Další články