Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Pražské Hrdlořezy vydaly kosterní ostatky: Podle kriminalistů jde o zvíře

Pražské Hrdlořezy vydaly kosterní ostatky: Podle kriminalistů jde o zvíře
Zdroj: Týdeník policie
VYŠETŘOVÁNÍ
Pražští kriminalisté vyšetřují nález kostí, o nichž svědci hovořili jako o patrně dětských. V pondělí dopoledne je objevili dělníci při práci u železniční trati v pražských Hrdlořezích. Co se ale v části Prahy 9 s děsivým názvem vlastně našlo?

Znepokojivý nález

K nálezu kostí došlo podle Novinek nedaleko málo frekventované hrdlořezské ulice Na Táboře na těžko přístupném místě. Pracovníci údržbářské firmy tu čistili porost stromů kvůli železniční trati a při své práci narazili právě na kosterní pozůstatky, které považovali za lidské.

„Předběžně bylo ohledáním vyloučeno, že by se jednalo o lidské kosti,“ uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová. Svědci na místě ještě předtím tvrdili, že by mohlo jít o dětské ostatky.

Vyšetřování

Aktivita policie po předběžném zkoumání částečně polevila, ostatky ale i tak poputují do Ústavu soudního lékařství, kde je dostanou do ruky forenzní specialisté, aby předběžné ohledání potvrdili. Pokud by šlo o lidské kosti, i z pouhých úlomků kostí jsou schopni určit pohlaví, věk, rasu, případně druh nástroje, kdyby šlo skutečně o trestný čin. I jeho samotné spáchání se dá často snadno prokázat v soudních laboratořích.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy