Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Smrt chlapečka (†5) pod koly vláčku: Na festivalu padl zákaz juchání, popisuje Janda z Olympiku

Dětský vláček přivezl tragédii.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
Na rodinném festivalu TV Prima ve westernovém městečku Šikland nedaleko Žďáru nad Sázavou došlo v sobotu ke strašné tragédii, když teprve pětiletý chlapeček zemřel poté, co ho přejel dětský vláček. Smutná událost se dotkla nejen jeho rodiny, ale i známých osobností, které na akci vystupovaly.

Petr Janda šel s Olympikem na pódium až pár hodin po nešťastné události, přesto měla na koncert velký vliv.

„Volala nám to manažerka ještě před příjezdem na místo s tím, že by na koncertě nemělo probíhat žádné juchání. To by ale nikoho ani nenapadlo. Samozřejmě se to podepsalo na atmosféře, všichni jsme cítili tu tíseň. Ale koncert jsme odehráli. V zákulisí se nemluvilo o ničem jiném. Probírali jsme to i s paní záchranářkou, která pomáhala na místě. Je to strašné,“ řekl eXtra.cz Petr Janda, lídr skupiny Olympic.

Situace se dotkla i moderátorky Evy Decastelo (39).

„Jako máma dvou dětí tu tragédii vnímám obzvlášť citlivě. Moc myslím na rodiče toho chlapečka, musí prožívat nejhorší chvíle svého života. My účinkující byli většinou v zákulisí nebo na jevišti a vůbec nic jsme netušili. Areál festivalu je strašně rozlehlý, místo té tragédie se navíc nachází ještě za kopečkem asi kilometr od pódia. Když nám to přišli říct, všechno se změnilo. Měla jsem za úkol oznámit to návštěvníkům. Pak jsme drželi minutu ticha, neudržela jsem se a rozbrečela jsem se,“ řekla eXtra.cz Eva.

Poté následovala hodinová pauza, aby mohli odejít ti, kteří kvůli tragédii nechtěli být dál na místě, zrušily se také všechny doprovodné veselé aktivity. Zbytek vystoupení se už nesl v pietním duchu.

„Po dohodě s interprety jsme se rozhodli zbytek programu věnovat památce zesnulého, a to ve ztišeném režimu a bez závěrečného ohňostroje,“ uvedl za pořadatele Libor Šikl.

Ze známých osobností se smrt kloučka bolestně dotkla i Ládi Hrušky, který si původně myslel, že záchranářský vrtulník je součástí show.

„Strašný je celý náš život. Někdy strašně krásný a vzápětí strašně krutý a nemilosrdný. Tohle musí zasáhnout každého, kdo má srdce nebo si něco podobného prožil. Všechna slova jsou pak zbytečná a prázdná. Naši rodinu a mě osud připravil jako malého taky o brášku, proto jsem neudržel slzy a emoce,“ vysvětlil našemu redaktorovi kutil a kuchtík Hruška.

K tragédii došlo v sobotu, když se maminka malého chlapce s oběma dětmi rozhodla předčasně vystoupit z vláčku. Podle pořadatelů využila chvíle, kdy dětský vláček čekal na křižovatce, odháčkovala bezpečnostní řetízek a snažila se odejít. Bohužel následně se vozítko začalo pohybovat a jednoho chlapečka přejelo. Matka možná špatně vyhodnotila situaci a myslela si, že jízda vláčku končí patrně právě na křižovatce.

Mohlo by vás zajímat

Další články