Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Smrt Češky Marcely v Egyptě: Problémy nechala na svém bezradném chlapci

Marcela Martášková na delší dovolené zesnula, tělo se do Čech nevrátí.
Zdroj: Se souhlasem Timothyho Martáška
NEZODPOVĚDNOST

Případ zesnulé Marcely Martáškové (†60), která se rozhodla přestěhovat na stáří do Egypta, ale už po třech měsících bohužel zemřela a kvůli špatně zvolenému pojištění teď nemá kdo zaplatit léčebné výdaje a tamní pohřeb, se začíná vyjasňovat. Ukazuje se, že žena udělala sérii velmi špatných rozhodnutí a do všeho bohužel zatáhla syna, který je sotva dospělý, a teď neví, kudy kam.

Marcela Martášková nikdy nebyla v zahraničí

Marcela po debatách na internetu s bývalou sousedkou, která nyní žije v Egyptě, se tak zamilovala do této země pyramid, že okamžitě začala jednat a rozhodla se přestěhovat.

„Nikdy nebyla mimo republiku, neuměla řeči, nic. Ale ta idea se jí zalíbila a nejel přes to vlak. Nenechala si to vymluvit,“ řeklo redakci eXtra.cz nezávisle na sobě několik známých zesnulé.

V Česku s důchodem kolem devíti tisíc korun přežívala složitě, takže když slyšela, že s tím v Egyptě krásně vystačí (pohodlný byt si tam lze pronajmout se všemi poplatky v přepočtu za dva tisíce měsíčně, za jídlo pro dva se také utratí pakatel), bylo rozhodnuto. Nejdražší položkou na přestěhování byly vlastně letenky za pár tisíc korun.

Přestala si píchat inzulín

Pak ale přišlo další rozhodnutí. Přátelům a rodině začala diabetička Marcela tvrdit, že jí lékař údajně řekl, že než aby si zhoršovala kvalitu života, má se radši vykašlat na „obtěžující“ píchání inzulínu.

„Doktor jí to měl opravdu říct. Že pokud se cítí v pořádku, nemusí si inzulín píchat. A pokud by jí bylo blbě a změřila si cukr a měla by ho moc dole, ať si dá prý něco sladkého a bude to v pořádku,“ přitakává pro eXtra.cz syn Timothy.

Jenže 3. 6. se nejprve zdálo, že se Marcela nachladila, pak ale začala mít problém s cukrem v krvi a upadla do diabetického kómatu. Následkem toho se vytvořila krevní sraženina v mozku a byl konec. Žena prodělala i infarkt.

Nesmyslné pojištění

A pak je tu další věc: ona prokletá pojistka. Žena si v internetovém bankovnictví zajistila klasické cestovní pojištění, které se sjednává na rok a je možné ho použít opakovaně. Jenže platí vždy jen do 45 dnů od odjezdu z ČR. Pro účely Marcely Martáškové a jejího syna se tedy absolutně nehodilo. Takže když žena po třech měsících a zhruba deseti dnech v Egyptě zemřela, pojišťovna logicky odmítla zaplatit léčbu v egyptském špitále i repatriaci (odvoz těla do ČR).

Mladý syn je v koncích

Vše zůstalo na bedrech nešťastného syna, o kterém jsme si dosud vzhledem k věku jeho matky mysleli, že bude možná už pětatřicátník. Jenže ve skutečnosti mu bylo v době příletu do země zaslíbené jen devatenáct let. Málokdo má v tomto věku rozsáhlé životní zkušenosti...

Oba v Egyptě žili z důchodu ženy a nebýt jejího úmrtí, mohlo vše dobře fungovat.

Jenže osud rozhodl jinak. Marcela bohužel vůbec nemyslela na zadní kolečka; na to, co vše se může stát, a tím nechala svého milovaného syna absolutně bezprizorního. Nebýt obětavosti přátel v Egyptě, neměl by nyní kde spát a co jíst.

Co bude s tělem zesnulé

Nemocnice však teď po mladém muži vymáhá léčebné výdaje, na které nemá. Dokonce mu i zabavila pas a vrátila ho až po razantním zásahu české ambasády.

Tělo jeho matky špitál původně povolil nechat v mrazícím boxu jen do pondělí 14. června, nyní naštěstí lhůtu prodloužil o dalších deset dní, do kdy musí Timothy sehnat všechny peníze na úhradu. Jde o desítky tisíc korun, spolu s tamním pohřbem zhruba o 80 tisíc.

Jenže Martášek částku nemá (přivýdělkem si prý neušetří ani na letenku zpět) a zbytek rodiny se k němu údajně obrátil zády. Proto na svém i matčině Facebooku prosí své přátele a známé o pomoc, pořádá jakousi sbírku. Slibuje ale, že později vše do koruny vrátí.

Útěk není řešení

Nabízela by se možnost, že by z Egypta odjel a nechal vše na tamních úřadech, jenže pak by mohl ohrozit egyptské přátele, kteří mu pomáhají a vložili se i do řešení složité situace. „Mohli by se dostat do potíží, a to nechci,“ říká bezradně Martášek.

Mladý muž je zkrátka vlivem série velmi špatných rozhodnutí své mámy v naprosto bezvýchodné situaci a neví už kudy kam. „Měla svou hlavu,“ dodal k tomu nešťastný Timothy.

Žena ale měla i další problémy, před kterými utíkala. Více již brzy na eXtra.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy