Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Smrt českého Homera Simpsona (†89): Umíral ochrnutý a opuštěný. Jak na něj vzpomínají hvězdy?

Smrt českého Homera Simpsona (†89): Umíral ochrnutý a opuštěný. Jak na něj vzpomínají hvězdy?
Zdroj: Profimedia.cz, Facebook
Česko dnes zasáhla zpráva o skonu známého herce a dabéra Vlastimila Bedrny (†89). Ten už před jedenácti lety kvůli zdravotním problémům pověsil ze dne na den kariéru na hřebík a diváci si tak zvyknout na nový hlas Homera v Simpsonových. Jak na něj vzpomínají umělci?

„S Vlastimilem Bedrnou jsme bývali kamarádi, často jsme spolu hráli. Strašně dlouho jsme se ale teď neviděli. Byl to výborný herec a kamarád. A byl hodně veselý. Dnes už si nevybavím, co jsme spolu konkrétně dělali, natočil jsem 229 filmů, ale vím, že jsme se bezvadně doplňovali,“ svěřil se eXtra.cz Zdeněk Srstka (82).

„Zemřel? To jsem nevěděl. Znali jsme se dobře. Měl jsem ho rád, byli jsme kamarádi, ale na pohřeb nepůjdu,“ řekl nám stručně herecký nestor Jan Skopeček (92), který tráví podzim života v pečovatelském domě.

„S panem Bedrnou jsem se vlastně moc neznal, to by vám řekli jiní. Ale Simsponovi jsme začínali dabovat ještě v době, kdy jsme se sešli všichni najednou ve studiu. Dnes už se s kolegou ani nepotkáte, každý točí jen svou část samostatně. A byl fajn,“ prozradil Jiří Lábus

„Vlastík byl bezvadný chlap. Hráli jsme spolu ještě v divadle Rokoko, ale vídali jsme se i mimo. Spolu s ním a jeho manželkou Laďkou Kozderkovou (†37) jsem se potkal na pivu třeba tři dny předtím, než zemřela na rakovinu. Tehdy mě to šokovalo, protože to byl pořádný kus ženské z Moravy, nic nenasvědčovalo tomu, že umírá na tak zákeřnou nemoc. Vlastimila to na hodně let zničilo. Byl z toho strašně špatný a nedivím, se, milovali se. Jen mě moc teď mrzí, že jsem nevěděl, co s ním je. Vůbec jsem o něm nic neslyšel. Kdybych věděl, že někde leží a nikdo za ním nechodí, určitě bych se zastavil,“ uvedl Jiří Krampol

Bedrna podle dostupných informací před lety prodělal mozkovou mrtvici a ochrnul na levou část těla. Starali se o něj v léčebně dlouhodobě nemocných v Praze v Krči.

Novináři s ním naposledy udělali rozhovor před pár dny a dozvěděli se, že kromě rodiny neměl žádné návštěvy od kolegů. A tak se rád díval na komedie nebo cestopisy. Nedávno měl velké potíže s dýcháním a hůř slyšel, kvůli nimž dostal velká sluchátka.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy