Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Smrt českého chlapce (6) v Rakousku: Matka se zhroutila, túra byla pouze pro dospělé

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
tragédie
Šestiletý chlapec z Česka se v Rakousku zřítil z 60 metrů a na místě zemřel. Jeho matka (42) si to bude do konce života vyčítat. Cesta po hoře Drachenwand, na kterou syna vzala, je podle záchranářů určena pouze dospělým turistům. Ti také uvedli, že se žena po tragédii zhroutila.

Zničené matce pomáhá i česká ambasáda, podrobnosti ale ministerstvo zahraničí tají. Neštěstí se stalo v sobotu večer na rakouské hoře Drachenwand poblíž Salcburku.

Šestiletý chlapec spadl ze srázu nedaleko rokle Saugraben v 18.20 večer, byla už tma, takže špatně viděl. Pravděpodobně uklouzl a pád ze 60 metrů nepřežil. Kromě matky dítě doprovázel i její partner a další rodinný přítel. „O chlapcovu matku a její doprovod se postaral zásahový tým Červeného kříže. Byla otřesená a v šoku,“ řekl agentuře APA vedoucí záchrannářů Heinz Hemetsberger.

Náročná túra jen pro dospělé

Češi nebyli na túře poprvé, v minulosti už náročnou cestu na vrchol hory absolvovali. Tentokrát však nedbali pokynů a vypravili se tam s dítětem. Cesta je přitom určena výhradně dospělým. Chlapec za to zaplatil svým mladým životem. I když vyrazili už v 10.30 dopoledne, na vrchol se dostali až za šest a půl hodiny.

Do rozsáhlé záchranné akce byly povolány i dva vrtulníky, náročný terén ale pilotům znemožnil se k chlapci dostat. Lékař a záchranáři k němu museli po svých. Oživit ho už bohužel nedokázali.

Podle portálu Blesk.cz musí co nejdřív proběhnout pitva zahynulého chlapce.

Související články

Další články