Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Smrt během Zemanovy výpravy do Číny: Nepřítomnost jeho lékaře zjistili až v letadle!

hrozná zpráva
Na cestě z Číny zemřel prezidentův lékař Petr Halata (†66). Delegace hlavy státu se tedy vrátila ochuzena o jednoho člena. Na to, že lékař na palubě vládního airbusu chybí, se zjistilo až při přepočítávání. Později byl nalezen bez známek života ve svém hotelovém pokoji.

S prezidentem Milošem Zemanem (74) letěl do Šanghaje jako medicínský doprovod. Že chybí Petr Halata ve vládním airbusu, se zjistilo při přepočítávání. Příčina jeho smrti je zatím neznámá. Šestašedesátiletý lékař celý život sportoval a jeho skon všechny šokoval.

„Zemřel pro nás vynikající člověk po lidské i odborné stránce. Odešel zcela nečekaně, v plném životním i pracovním nasazení,“ řekl pro Lidové noviny jeho nadřízený Petr Chmátal, ředitel vojenského Ústavu leteckého zdravotnictví.

Vyjádřil se i mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček. „Byl to pro nás velký šok, jeho skonem jsme zarmouceni.“ Podle Chmátala patřil ke špičce svého oboru. "Kromě všeobecné medicíny se věnoval právě i té cestovní a v některých těchto speciálních oblastech byl garantem nařízení Evropské komise v České republice,“ dodal.

Mohlo by vás zajímat

Další články