Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Smrt Americe: Írán vyhlásil všechny vojáky USA za teroristy a kuje pomstu

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
strach z války
Politické a náboženské špičky Íránu řeší, jakým stylem pomstí smrt generála Kásima Sulejmáního. Toho nechal zabít americký prezident Donald Trump. Íránský parlament schválil zákon, podle kterého jsou všichni vojáci USA teroristé.

Podle Íránu bylo zabití generála Sulejmáního vraždou a teroristickým činem. Teherán nyní rozhodl, že všichni vojáci Spojených států budou považováni za teroristy. S provoláváním „smrt Americe“ byl příslušný zákon jednomyslně schválený. Írán také zvýšil finanční rozpočet na vojenské operace a na provoz Íránských revolučních gard.

Tajemník íránské Nejvyšší rady národní bezpečnosti Alí Šamkhání uvedl, že Írán chystá několik odvetných akcí. Na Američany prý čeká řada útoků, která pro ně bude znamenat zhmotnění noční můry. Alí Šamkhání dodal, že američtí vojáci musí počítat s tím, že oblast budou opouštět v rakvích.

Írán nyní drží smutek za generála Sulejmáního. Ten bude v úterý pohřben ve svém rodném městě. Pak lze předpokládat, že Írán zahájí odvetné operace.

Související články

Další články