Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Smrt 7 českých celebrit, po kterých Česko stále truchlí: Jak zemřeli?

+ Další 4 fotografie

Smrt si nevybírá. Na onen svět odešlo mnoho českých osobností, na něž ale nejde zapomenout. Svými výkony, ať už hereckými nebo pěveckými, se zapsaly do srdcí svých fanoušků navždycky. Připomeňte si některé slavné tváře, na které Česko nezapomene nikdy.

1. Karel Zich (†55) Několik let působil v seskupení Spirituál kvintet, jako sólový zpěvák vydal za svůj život patnáct alb. Zpěvák se 13. července 2004 potápěl s manželkou a svými přáteli na dovolené na Korsice. Při jednom ponoru se mu udělalo náhle zle, podařilo se mu ještě vynořit na hladinu a vrtulník ho přepravil do nemocnice. Pak ale upadl do bezvědomí a už se ho nepodařilo zachránit. Lékaři určili infarkt jako příčinu úmrtí.

2. Karel Svoboda (†68) 28. ledna 2007 ho ve večerních hodinách před vilou v Jevanech našla jeho manželka Vendula Svobodová se synem Jakubem. Skladatel se zabil střelbou do hlavy. Přestože se spekulovalo o manželských neshodách, za smrt mohly vleklé psychické potíže, které geniálního skladatele trápily po několik let.

3. Vladimír Dlouhý (†52) Vynikající herec se několik let potýkal s žaludečními problémy. Kvůli vředům mu dokonce museli polovinu orgánu odoperovat. Bohužel se nechtěl vzdát svých neřestí a nadále si dopřával kouření a pil alkohol. Lékaři mu později diagnostikovali rakovinu slinivky břišní. 20. června 2010 odešel Vladimír Dlouhý navždy. Zanechal po sobě životní partnerku Petru Jungmanovou, s níž má dvojčata Honzu a Jiřího.

4. Petr Muk (†45) Zpěvák bojoval s maniodepresivní poruchou, kvůli které byl i hospitalizován. Jeho divoký život ale provázelo nadměrné pití alkoholu, které v kombinaci s léky, jež užíval, rozhodně nedělalo dobrotu. 24. května 2010 jeho manželka Eva našla Petrovo bezvládné tělo v obyváku jejich vinohradského bytu. Lékařská zpráva udávala, že se zpěvák udusil zvratky. V jeho těle se ale našly stopy alkoholu a omamných látek.

5. Milan Peroutka (†49) Bubeník kapely Olympic ještě osudný den 3. května 2013 koncertoval v Karlových Varech a poté odcestoval do svého pražského bytu. Tam ho našla brzy ráno tchyně mrtvého pod schody. Z těch Peroutka pravděpodobně před smrtí spadl v důsledku srdeční příhody.

6. Radoslav Brzobohatý (†79) Charizmatický herec zemřel 12. září 2012, den před svými osmdesátými narozeninami, na akutní cévní příhodu. Poslední den před smrtí ještě natáčel pro seriál Vyprávěj. Druhý den se mu ale velmi přitížilo a záchranka ho odvezla do pražského IKEMu. Ani při okamžité operaci se ale lékařům nepodařilo jej zachránit.

7. Jiřina Jirásková (†81) Herečka nezapomenutelných rolí trpěla od roku 2011 vážnými zdravotními problémy. 7. ledna 2013 ji příbuzní našli mrtvou v jejím bytě. Spekulovalo se o sebevraždě, jako oficiální příčina se uvedla smrt stářím. Velká část majetku připadla ošetřovatelce Jiráskové Janě Svítivé.

Mohlo by vás zajímat

Další články