Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Smolík a Bohdalová o smrti Náhlovského: Po odchodu Mladého to tak trochu zabalil

Pohřeb Josefa Aloise Náhlovského.
Zdroj: Herminapress, koláž eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
Vzpomínky

Do Strašnic dorazilo ve čtvrtek ráno velké množství lidí. V tamním krematoriu se totiž konalo poslední rozloučení s komikem a moderátorem Josefem Aloisem Náhlovským (†72), který 7. dubna zemřel. Naposledy se přišel rozloučit také jeho blízký kamarád Jakub Smolík (62), který sdílel dojemnou vzpomínku. Společně s Jiřinou Bohdalovou (90) se navíc shodli na tom, že byl Náhlovský smutný komik. Redakce eXtra.cz byla na místě.

Josef Alois Náhlovský byl v České republice uznávaným humoristou a bavičem. Na jeho pohřeb do strašnického krematoria ve čtvrtek 14. dubna dorazilo velké množství známých osobností. Mezi nimi například zpěvák Jakub Smolík nebo herečka Jiřina Bohdalová.

Právě tito dva sdíleli velmi dojemné vzpomínky a shodli se na tom, že byl Náhlovský smutný klaun. „Pepa byl kamarád, ale zároveň smutný klaun. Pro lidi dělal legraci, ale v soukromí byl velmi smutný. Jak mu odešel Josef Mladý (†63), hodně ho to vzalo. Potkají se tam nahoře,“ nechal se slyšet Jakub Smolík.

„Na veřejnosti byl veselý. Když jsme byli spolu v Luhačovicích, zašli jsme do hospody. Byl smutný a toužil po kamarádech. V baráku byl sám. Ještě že měl Veroniku Záhorskou. Ale často říkal, že jak mu odešel Pepa, tak je tu sám,“ doplnil zpěvák.

Tak trochu to zabalil

Na dotaz, co si myslí, že bylo příčinou jeho skonu, dodal: „Myslím, že to bylo selhání organismu. Po covidu byl nemocný, ale myslím, že to tak trochu zabalil. Ale zároveň za to mohl asi i covid. On o nemocech často mluvil a my jsme si z toho dělali legraci. Ale jeho fyzička nebyla dobrá. Za legrací skrýval, že je mu špatně. Je pravda, že když působil jako hypochondr, tak mu nikdo moc nevěřil, že je nemocný. Jeho nejbližší ale věděli, že ho to bolí, hlavně psychika po smrti Pepy Mladého nebyla dobrá,“ uvedl Smolík.

Jako na vážného komika zavzpomínala na Náhlovského také herečka Jiřina Bohdalová. „Vždycky vystupoval jako takový přitroublý jednodušší méně chápavý komik, to byla jeho image, ale ve skutečnosti byl velice vzdělaný v češtině. Miloval češtinu a ctil ji. Byl to strašně hodný kluk. Na jednu stranu si z něj někteří dělali legraci, že je hypochondr, ale on ty nemoci vážně měl,“ uvedla Bohdalová.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy