Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Smlsne si Vémola na Mikuláškovi? Očekávaná bitva nesmiřitelných je za rohem

Zdroj:
+ Další 3 fotografie
MMA
Už v sobotu 5. prosince se v kleci utká Karlos "Terminátor" Vémola s Václavem "Babou Jagou" Mikuláškem. Souboj, který většina lidí považovala za zbytečný, nyní poutá pozornost většiny fanoušků MMA. Splní Vémola svůj slib a zničí svého protivníka v prvním kole, nebo Mikulášek překvapí a donutí oponenta pověsit rukavice na hřebík? To jsou otázky, na které se dozvíme odpověď už v sobotu. Tak jako tak je jisté, že to bude velká show dvou nesmiřitelných rivalů.

Tak už to vypadá, že se duelu Karlose VémolyVáclavem Mikuláškem konečně dočkáme. Souboj byl už několikrát odložen a málokdo věřil, že na něj skutečně dojde. Nejprve se dva bijci měli utkat na konci září, jenže předtím Vémola podstoupil operaci a prodělal koronavirus. Následně se jako druhé datum stanovila polovina října, jenže bývalý zápasník UFC nezvládl zhubnout do požadované váhy. Termín se tedy stanovil na 5. prosince a zatím to vypadá, že bude dodržen.

Zápas se pokaždé přesouval kvůli Vémolovi, což Mikulášek překousával se skřípěním zubů. „Nikde jinde by mu tohle netolerovali, Oktagon ale Karlosovi vychází neustále vstříc. Není to fér,“ zuřil v říjnu Mikulášek a poukazoval na to, že to byl právě Vémola, kdo chtěl bojovat ve váhové kategorii do 84 kilogramů.

Ve hře je konec kariéry

Nyní to ale vypadá, že je Vémola konečně připravený. Instagram pravidelně zásobuje fotkami z tréninků, byť si neodpustí jednu či dvě stížnosti na dietu. Cíl ale nejspíš splnil a je na něm znát, že váhu opravdu shodil. Teď už mu nic nebrání, aby dodržel slib, který dal po poslední výhře nad Norem Robertsenem.

Toho ukončil ve třetím kole a hned poté zacílil na Mikuláška. „Vítězství je důležitý, teď je na řadě Baba Jaga, to bude easy fight, první kolo T.K.O. Babu Jagu zničím v prvním kole, a jestli ne, pověsím rukavice na hřebík. Jaga skončí v prvním kole, jakože se Terminátor jmenuju,“ slíbil Vémola a přidal pořádné slovo do pranice. Zápas tak okamžitě začal být ještě lákavější.

Nutno ale podotknout, že Mikulášek je jasným outsiderem, oproti kterému stojí bijec se zkušenostmi z prestižní UFC, kde válčil s těmi nejlepšími. I tak má ale Baba Jaga pořádnou motivaci. Ať už kvůli dlouhotrvající nenávisti mezi oběma kohouty, nebo právě možnosti ukončit svému rivalovi kariéru. Vždyť by to byl příběh, který by pomalu vydal na celovečerní film.

Terminátor je jasným favoritem

Vémolu favorizují i sázkové kanceláře, o čemž svědčí kurz 4,04 na Mikuláškovu výhru a 1,20 na Terminátora. Jasno mají i fanoušci, kteří v drtivé většině věří ve vítězství hvězdy českého MMA. „Karlos ho ukončí v prvním kole, Mikulášek na něj nemá, je to jiná liga. Jak ho Karlos složí na zem, je bez šance,“ odhaduje Petr V. na Facebooku.

Řada lidí si ale zároveň myslí, že má Mikulášek šanci překvapit. „Vémola už dávno není tím slavným Terminátorem. Pořád je lepší, ale pokud se Mikulášek dobře trefí, může být po všem. Historie nám ukázala, že to jde,“ myslí si Adam L., podle kterého může mít duel nečekané rozuzlení. Ať tak či onak, jasné je, že rozhodně bude na co koukat.

Na souboj dojde v rámci akce OKTAGON 19, která se uskuteční v Brně. Kvůli koronaviru ale bude bez diváků, kteří si ale budou moct vychutnat všechny zápasy online buď na Tipsport TV, nebo přes placený stream Oktagon PPV. Turnaj začíná v 18 hodin a duel Mikuláška s Vémolou bude vrcholem celé akce.

Související články

Další články