Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Šmicer, Poborský a Fousek vyrážejí do třaskavého souboje o předsedu FAČR

Vladimír Šmicer a Karel Poborský vyrážejí do boje o předsedu FAČR
Zdroj: Profimedia
Fotbal

Volby na předsedu Fotbalové asociace České republiky (FAČR) se nemilosrdně blíží a vypuknou už 3. června. Všichni tři kandidáti tak finišují své kampaně. Bývalí reprezentantni Vladimír Šmicer (47), Karel Poborský (49) a fotbalový diplomat Petr Fousek (58) se dnes večer od 20:15 střetnou v první společné debatě na ČT Sport. V té kandidáti představí své plány, kam by se měl pod jejich vedením ubírat český fotbal. 

Vladimír Šmicer

Někdejší vynikající reprezentační záložník, přezdívaný "Štístko". Největší jméno si udělal v anglickém Liverpoolu, se kterým v roce 2005 ovládl Ligu mistrů. Fanoušci si ho pamatují jako usměvavého chlapíka s velkým srdcem, a to i tím slávistickým.

Šmicer patří už dlouhou dobu k největším kritikům korupčních poměrů v českém fotbale. I proto se stal tváří projektu Fevoluce, který chce očistit jeden z nejpopulárnějších sportů v tuzemsku. Z dosavadních průzkumů vyplývá, že veřejnost preferuje právě Šmicera. Rozhodnutí má v rukou ale valná hromada.

Karel Poborský

Snad každý fotbalový fanoušek zná Karla Poborského a jeho famózní góly, ať už v dresu Manchesteru United, nebo v rudém sparťanském. Za reprezentaci nastoupil technicky šikovný záložník do 118 zápasů. Po aktivní kariéře fotbalisty vrhl síly do funkce funkcionáře v klubu SK Dynamo České Budějovice.

Poborský je považován za favorita ve volbách na předsedu FAČR, byť doposud jako jediný z kandidátů neodtajnil, které organizace ho podporují. Názorově nejde o velkého revolucionáře, je spíše konzervativcem.

Petr Fousek

Pro Petra Fouska je funkcionářská práce denním chlebem. Na mezinárodním poli je uznávanou personou, a to jak v organizaci FIFA, tak i UEFA. Do nedávna působil jako funkcionář v Řeckém fotbalovém svazu.

Bohaté zkušenosti z mezinárodních, zahraničních i českých fotbalových organizací mluví právě pro Fouska. Ví, jak funguje sportovní politika a ostatně si vyzkoušel i tu českou. V roce 2017 se totiž pokoušel o post předsedy FAČR, avšak neúspěšně. Tehdy zvítězil Martin Malík, kterého podporoval Roman Berbr.
Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy