Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Šmicer po neúspěchu ve volbách FAČR: Cesta českého fotbalu bude dlouhá a trnitá

Šmicer po neúspěchu ve volbách FAČR: Cesta českého fotbalu bude dlouhá a trnitá
Zdroj: Profimedia
Volby FAČR

Vladimír Šmicer ve volbách na místopředsedu FAČR neuspěl, jako porážku to ale vnímá jen částečně. Post předsedy totiž obsadil Petr Fousek, kterého bývalý fotbalista podpořil tím, že svou kandidaturu na šéfa FAČR stáhl ještě před volbami. I tak ale Šmicer neskrýval zklamání. "Bohužel se ukázalo, že český fotbal na ni ještě není připraven, bude dlouhá a trnitá. Má ještě rezervy, aby se dostal tam, kde ho chci vidět," uvedl Šmicer pro portál Aktuálně.cz.

Vladimír Šmicer nechtěl před volbami na předsedu Fotbalové asociace České republiky štěpit hlasy mezi tři uchazeče, proto se zřekl své kandidatury a okamžitě podpořil Petra Fouska. Krok bývalého reprezentanta se ukázal být klíčovým. Fousek porazil další fotbalovou legendu Karla Poborského.

Šmicer tak alespoň chtěl být Fouskovi pravou rukou, proto se pokusil získat post místopředsedy. Ani to však "Štístkovi" nevyšlo. Zklamaný je ale jen na půl. "Myslím, že fotbal nabral s dnešní volbou nový směr. Za mě jsem spokojen s dnešní volbou, že vyhrál Petr Fousek, jenž porazil mého kamaráda Karla Poborského. Jeho směr se mi líbil víc, Petra jsem proto podpořil," uvedl Šmicer pro portál Aktuálně.cz.

Ačkoliv vyhrál Šmicerův favorit, zůstala fotbalovému internacionálovi hořká pachuť v ústech. Post místopředsedy, kam sestoupil po složení kandidatury na předsedu, nezískal. "Vybral jsem si těžší cestu. Bohužel se ukázalo, že český fotbal na ni ještě není připraven, bude dlouhá a trnitá. Má ještě rezervy, aby se dostal tam, kde ho chci vidět," krčil rameny Šmicer.

Fousek se Šmicerem počítá

Ačkoliv Šmicerův a Fouskův plán nevyšel, nový předseda FAČR neváhal a někdejšího hráče Liverpoolu podpořil a oznámil mu, že s ním i nadále počítá. "Když viděl, jak jsem zklamaný, že jsem neuspěl, přišel za mnou, že se mnou počítá do týmu. Ale není to tak, že ke mně cítí nějaký dluh, že jsme byli na společné cestě a já neuspěl," říká Šmicer.

Po šesti měsících náročných příprav na volby si Šmicer hodlá odpočinout a pak se opět vrhne do práce. "Už jsem se těšil, že to konečně skončí. Nad další spoluprací si sedneme, můžeme si o ní promluvit, ale zatím se nerýsuje nic konkrétního," přiznal Šmicer.

Trápení Alex Mynářové a strach o vážně nemocného syna: Kvůli chronickým zánětům ledvin podstoupil roční léčbu

Související články

Další články

Nejnovější kauzy