Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Smetánka plesá u Zemana na Hradě: Prezident laškovně vyzval Moniku Babišovou

Smetánka plesá u Zemana na Hradě: Prezident laškovně vyzval Moniku Babišovou
Zdroj: Facebook
+ Dalších 11 fotografií
prezidentský ples
Česká smetánka se v pátek večer sešla na Pražském hradě. Prezident Miloš Zeman (75) s první dámou Ivanou (54) už popáté pořádají charitativní ples. Mezi prominentními hosty nechybí premiér Andrej Babiš (65) s chotí Monikou (45), ale ani jeho pravá ruka Jaroslav Faltýnek (57) nebo kancléřský páreček Alex (36) a Vratislav Mynářovi (52). Zemanova dcera Kateřina (26) se tentokrát osobně podílela na přípravách.

Úderem osmé hodiny se začalo ve Španělském sále Pražského hradu plesat. Miloš Zeman (75) se nejvíc těšil na Moniku Babišovou (45). S premiérovou manželkou si střihl valčík hned po úvodním tanci s první dámou Ivanou (54).

Lehký valčíček s Monikou

Babišová se musela na tanec se Zemanem připravit, především tomu uzpůsobila své šaty. "Loni mi dala Monika Babišová košem. Měla dlouhou róbu a obávala se, že bych ji mohl pošlapat. Když jsem s ní před plesem mluvil, tak jsem ji požádal, aby svůj oděv letos trochu zkrátila a bude mi ctí si s ní zatančit. První tanec již tradičně patří mojí paní Ivaně, pak ale vyzvu Moniku Babišovou," prohlásil prezident.

"Zatančíme si lehký valčíček, neboť nic jiného neumím. Pro vás to, Moniko, bude výhodné, protože každého dalšího partnera, který vás dnes vyzve, můžete ocenit, že na rozdíl ode mě umí tančit," udělal si ze sebe Zeman legraci. Když tančil s Babišovou, premiér si zase jako partnerku "vypůjčil" první dámu.

Minulý rok dali hosté za jednu vstupenku 10 tisíc korun. I letos poputuje výtěžek, který loni činil 2 miliony korun, na charitativní projekty.

Divočák v tombole

V tombole mohou účastníci plesu vyhrát večeři s prezidentským párem, ale i dres Jaromíra Jágra (47), wellness pobyty nebo divočáka. Připravena je degustace českých a moravských vín. Postupně vystoupí třeba Helena Vondráčková (72), Daniel Hůlka (51), Michal David (59) či Bohuš Matuš (46).

První dcera Kate Zemanová (26) na závěr večera přislíbila překvapení, jež bude věnováno jejím rodičům.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy