Nechutný výsměch rodině, zní ze všech stran poté, co padl rozsudek pro afghánského uprchlíka Abdula D. Ten loni 27. prosince sledoval svou patnáctiletou expřítelkyni Miu, která se skupinou opouštěla nádraží v německém Kandelu. Stihl si ještě koupit v obchodě nůž, pak si na nebohou dívku počíhal v drogerii a nejméně sedmi ranami ji zavraždil. Mířil zejména do oblasti srdce.

Život vzal dívce proto, že neustál kopačky, které mu dala. Soud v západoněmeckém Landau ho nyní poslal za mříže. Vrah vyfasoval směšných 8,5 roku ve vězení!

Nízký trest dostal Abdul proto, že nebylo možné přesně určit jeho věk. Souzen tak byl jako mladistvý. Sám tvrdil, že je mu patnáct let, znalci ze státního zastupitelství ho ale odhadli na sedmnáct a půl.

Město Kandel, v němž žije devět tisíc obyvatel, je vraždou dosud poznamenáno. Pravicová uskupení v něm pravidelně pořádají demonstrace, během kterých vystupují především proti vstřícné migrační politice současné německé vlády v čele s Angelou Merkelovou. Protesty často doprovází velká míra agrese, kterou řada místních kritizuje.

Předsedkyně vlády spolkové země Porýní-Falc Malu Dreyerová proto doufá, že odsouzení dívčina vraha bude pro Kandel znamenat utlumení aktivit pravicových hnutí.