Olympiáda v Soči jede pořádně teprve třetím dnem, ale už není nouze o pády, během nichž se na vteřinu zastaví srdce. Čechům se naposledy zatmělo před očima v neděli, kdy se měla ve slopestylu předvést naše Šárka Pančochová, která měla jasně našlápnuto k medaili, ale děsivý pád vše zhatil.

Její tělo se jednu dobu bezvládně sunulo po sněhu a až příliš dlouho se nezvedala na nohy. Naštěstí vše dobře dopadlo, i když medaile jí utekla, ale důležitější je, že je v pořádku i přesto, že během pádu rozbila helmu.

Kromě děsivých pádů, jež se týkají hlavně lyžařů a skokanů, se na olympiádě najdou ty, jež člověka u televize dokáží pobavit, jako třeba u mistra USA Jasona Browna, který během krátkého programu nejspíš zapomněl na zoubkování bruslí a dá se říci, že zakopl o vlastní nože.

Nejkomičtějším pádem tak zůstane ten jednoho ze členů rakouské výpravy, který se složil přímo během zahajovacího ceremoniálu. Určitě to nebylo z nervů, ale spíš mu selhaly zimní boty. Anebo si dal něco ostřejšího ještě před zahájením.