Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Smějete se starým lidem do tváře! Ostrý otevřený dopis seniorky (87) Babišově vládě

Zdroj: Archiv Charlotta Špačková
COVID-19
Koronavirová situace se dotýká všech vrstev. Rozhněvaná sedmaosmdesátiletá Charlotta Špačková na svém Facebooku zveřejnila otevřený dopis vládě, ve kterém zostra kritizuje rezervační systém. Píše o tom, že i když internet ovládá nadprůměrně, po otevření systému ji čekala jenom deprivace. Lidé v komentářích ženu kvitují.

"Brzy mi bude 88 let (dožiji-li se toho), mám 8 vnuků a 8 pravnuků – abych se z jejich blízkosti mohla radovat, chci podstoupit očkování. Když se 15. ledna spustil Váš rezervační systém, čekala mě jen deprivace. A to přestože internet ovládám snad i nadprůměrně," začíná seniorka dopis, který zveřejnila na sociálních sítích.

V dopise uvádí, že se několikrát neúspěšně pokoušela přihlásit a registrovat k očkování, jenomže systém na její snahu nereagoval. "Nebylo jasné, jestli se povedlo, nebo jsem někde udělala chybu," konstatuje a uvádí, že po několika hodinách pokusů ji přemohl pocit naprosté beznaděje. "Nakonec jsme s vnučkou a s pomocí linky 1221 zjistily, že rodná čísla lidí narozených 31. den v měsíci systém neakceptuje." Chyba se nakonec opravila a žena se radovala, že má vyhráno. "Volné místo pro očkování ale již nebylo volné," dodává.

Žena naštvaně píše, že sledovala protichůdné informace o množství dodávaných vakcín. "O délce získané imunity, o jejich kvalitě nebo o snaze vlády očkovat ruskou vakcínou. O papaláších, kteří si to uměli zařídit."

"Po měsíci od registrace mi konečně přišla výzva k rezervaci termínu očkování. Logicky jsem se radovala, že tím pádem je to vyřešené, ale znovu mě čekal systém a ten mne nepustil dál, aniž by mi sdělil proč. Opět jsem tápala v nejistotě. A tentokrát už nepomohla ani linka 1221," uvádí žena své další strasti s rezervačním systémem. "Ale stále jsem věřila v systém vypracovaný odborníky a alespoň nějakou vládu této země. A zase mě čekalo zklamání. Už jsem si připadala jako v Cimrmanově opeře," píše seniorka s tím, že zklamání střídalo radostné očekávání.

Sedmaosmdesátiletá důchodkyně konstatuje: "Byla jsem pomalá, místo je obsazené. Ocitla jsem se uprostřed bezohledné soutěže, kdo dřív přijde, ten se očkuje. Jen nejistota a frustrace."

Vláda ženu zklamala. "V novinách, v rozhlase, na vašich nekonečných tiskových konferencích ujišťujete nás seniory o neustávajícím zájmu o naše přežití."

"Ale ve skutečnosti si připadám jako oběť nějakého nepovedeného vtipu, kdy se za zavřenými dveřmi smějete, jak se tisíce starých lidí musí nedůstojně strkat v tlačenici na vakcínu," píše žena o svých pocitech a ptá se. "Je to arogance ministerstva zdravotnictví? Arogance vlády? Pýcha, která vám brání spolupracovat?"

Závěrem žena konstatuje, že je zavřená a ponížená doma. "Včera se mi podařilo konečně získat termín očkování, po dalším boji se systémem. Zklamání a vyčerpání ale zůstává. Zažila jsem totalitní stát, který vládl všemu. Teď zažívám vládu, která nevládne vůbec."

Související články

Další články