Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Šmejdi útočí na seniory: Podvodná seznamka slibuje nový vztah, klienty oškubou o tisíce

Šmejdi útočí na seniory: Podvodná seznamka slibuje nový vztah, klienty oškubou o tisíce
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Podvod
Stále přibývá případů, kdy se nebozí senioři nachytají na lákavé nabídky a pak musí platit. Podvodníci nemají žádné zábrany. S opravdu otřesným zážitkem své maminky se nám svěřil muž, jehož totožnost redakce zná, ale kvůli bezpečnosti ho nebude jmenovat. V příběhu mu říkejme mu třeba pan Mrázek. Jeho maminka v důchodovém věku se zaregistrovala na placené seznamce. Jenže to netušila, že jí po smazání účtu můžou začít chodit exekuce.

V České republice stále přibývá pokusů o podvody na seniorech. Bezcitní šmejdi využívají bezbrannosti a naivity důchodců a pak je sprostě okradou. Neznalí senioři se nechají snadno napálit. Podobně tomu bylo i v případě devětasedmdesátileté maminky pana Mrázka. Před čím teď její syn varuje ostatní?

Záludná seznamka

Mrázek upozornil, aby se lidé vyvarovali seznamce Singles50. Po registraci, při které musíte zaplatit vstupní poplatek, na vás totiž čeká nemilé překvapení, o němž se mnozí ani nedozvědí, dokud jim nezačnou chodit upomínky na zaplacení pokuty s výhrůžkou exekuce.

"Moje máma v důchodovém věku se na jaře 2019 v dobré víře zaregistrovala na seznamce www.singles50.cz a aby ji mohla vyzkoušet, uhradila platební kartou poplatek 149 Kč.

Nevšimla si ale, že ačkoliv placená částka je uvedena hned nahoře a zvýrazněná, na samém spodním okraji okna je drobným písmem informace o tom, že 'VIP členství' bude automaticky obnovováno vždy na 3 měsíce za částku 2247 Kč," popisoval Mrázek příběh maminky.

Jeho maminka záhy účet smazala a už tomu nevěnovala pozornost. Až po roce zjistila, že jí z účtu zmizelo téměř 10 tisíc korun. "Firma jí opakovaně strhávala, aniž by mámu jakkoliv upozornila a umožnila jí možnost 'VIP členství' vypovědět. Nedávno naopak obeslala mámu upomínkou, že má zaplatit nedoplatek plus pokutu za další kvartál, jinak případ neprodleně předají exekuční firmě," líčil syn zneužité seniorky.

Podle pana Mrázka praktiky a celé nastavení této seznamky plně odpovídají klasickým šmejdům. "Firma sídlí v Lucembursku, ale v podmínkách má, že z jejích služeb jsou vyloučeni občané Lucemburska - proč asi... Možnost vypovědět předplatné je mimořádně složitá a instrukce k tomu lze najít pouze v obchodních podmínkách. Uživatel nemá žádný online nástroj, jak to udělat," vysvětloval Mrázek.

Zákaznický servis odmítá odpovídat

"Neexistuje prakticky žádný kontakt kromě e-mailové adresy na zákaznický servis. Zákaznický servis odmítá odpovídat, pokud nenapíšete z e-mailu přiřazeného některému z placených účtů. V obchodních podmínkách jsou třeba také ustanovení, že zákazník se zavazuje, že se vůči společnosti Singles50 vzdá veškerých žalob, nároků na náhradu škody, ztrát nebo požadavků, které mohou vzniknout na základě jeho registrace a využívání služeb Singles50," upozorňuje syn napálené seniorky.

Vrácení peněz

"Zpoplatněný smluvní vztah nelze vypovědět pouhým vymazáním profilu. Jestliže zákazník zpoplatněné služby vymaže svůj profil, zůstane tím zpoplatněný smluvní vztah nedotčený. Zákazník se vymazáním profilu vzdává pouze využívání služby, kterou ještě nevyužil, ale již zaplatil. To znamená, že zákazníkovi nebude vrácena platba, kterou již provedl. Písemná výpověď zpoplatněného smluvního vztahu zakoupeného prostřednictvím webové stránky – jak je popsaná výše – je v každém případě naléhavě nutná," píše se dále v obchodních podmínkách.

"Domnívám se, že ze strany firmy BE2, která provozuje celé spektrum podobných seznamek, šlo o uvedení v omyl a následně o bezdůvodné obohacení. Bohužel, naši žádost o vrácení takto vylákané částky firma odmítla," řekl na závěr Mrázek.

Máte podobné zkušenosti s onou seznamkou? Dejte nám vědět na e-mailovou adresu redakce@extra.cz.

Související články

Další články