Vanessa Mae, elitní světová pophouslistka, by si mohla z fleku podat ruku s autorem (33) tohoto článku, který by se také bez protekce nikam nedostal.

Jak včera uvedly lidovky.cz , vedení slovinské lyžařské asociace sportovně přiznalo, že šetří podvod několika (dnes už bývalých) funkcionářů, kteří se měli podílet na obrovském šméčku s lednovým závodem ve Slovinsku, kde mělo dojít k zásadním manipulacím s pořadím i startovní listinou závodu, který definitivně umožnil slavné umělkyni startovat na olympiádě v Soči, kde skončila poslední.

To vše na popud údajné pobídky thajských kolegů, kteří měli delší dobu zařizovat, aby Mae získala dostatečný počet FIS bodů, které jsou jedním z kritérií pro účast na lyžařských soutěžích na olympijských hrách i mistrovství svě­ta.

Speciálně na slovinském závodě, kvůli kterému teď padaly ve slovinské federaci hlavy, mělo být hodně veselo. V horní polovině výsledkové listiny se třeba objevila závodnice, která závod původně vůbec nedokončila, a klání samotné se papírově konalo v termínu, kdy se na svahu žádný závod nekonal. Celou věc teď budou šetřit nejen orgány Mezinárodní lyžařské federace a olympijského výboru, ale také národní i mezinárodní policejní složky.