Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Smažení řízků a syrečky nad ohněm: Vězni si v cele udělali táborák!

Vězni si udělali v cele táborák.
Zdroj: Tik Tok zizkovacek
vězení

Na sociálních sítích se objevily záběry vězňů pardubické věznice, kteří si na ohni přímo v cele smažili v ešusu řízky a syrečky. Vězeňská služba pravost videa potvrdila, uvedla dnes Česká televize.

Mluvčí Vězeňské služby Markéta Prunerová ČTK řekla, že v současné době se případem zabývá oddělení prevence a stížností pardubické věznice, které zjišťuje další okolnosti. Při kontrolách byl podle mluvčí nalezen mobilní telefon, který nyní zkoumá policie. Začaly také výslechy odsouzených, kteří se na videu objevili.

Vyšetřování má zjistit, kdy, jak či kdo záběry v cele pořídil nebo jak se video dostalo na sociální sítě.

Video je nejspíš z Vánoc

Podle mluvčí věznice Zuzany Janíkové zřejmě záběry pocházejí z loňských nebo předloňských Vánoc. Vězeňská služba občas u odsouzených najde mobilní telefony. Vězni porušili vnitřní řád věznice a zákon o výkonu trestu odnětí svobody, řekla ČTK Janíková.

Prunerová potvrdila, že jde o video pořízené ve Věznici Pardubice. "Probíhá šetření na oddílu odsouzených a byly zahájeny výslechy odsouzených," sdělila mluvčí ČTK. Video odhalil příslušník věznice. Během kontrol se našel mobilní telefon, který je nyní u policie na expertize, dodala mluvčí Vězeňské služby. Vzhledem k tomu, že jde o otevřený případ, nemůže v tuto chvíli sdělit další informace.

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) také od konce loňského roku vyšetřuje několik dozorců z pardubické věznice, kteří údajně týrali jednoho z vězňů. Obviněn zatím nikdo nebyl.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy