Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Smažené kuře nebo vůbec nic: Podívejte se na 12 posledních jídel vrahů před popravou

Smažené kuře nebo vůbec nic: Podívejte se na 12 posledních jídel vrahů před popravou
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 9 fotografií
fotogalerie
Je známo, že před popravou čeká na zločince poslední příjemný zážitek v jejich životě, jehož část strávili v cele smrti. Den nebo dva dny před smrtí si mohou pochutnat na posledním jídle a kromě cigaret a alkoholu, jež jsou vězňům poskytovány ve výjimečných případech, si mohou přát cokoliv. Podívejte se, co si objednali tito vrazi.

Je už v podstatě dlouholetou tradicí, že vězňům odsouzeným k trestu smrti je před popravou poskytnuta možnost volby speciálního, jinak zvaného posledního jídla. To je obvykle podáváno den nebo dva před usmrcením.

Vězeňská strava nebývá nic moc, a proto si vrazi odsouzení na smrt mohou vybrat cokoliv, po čem jejich srdce a hlavně chuťové buňky touží. Fastfood, zmrzlinu, čerstvou zeleninu a mnohem víc. Cigarety a alkohol, které byly povolovány v minulosti, jsou pak dnes povolovány jen ve výjimečných případech.

Někteří odsouzení své poslední jídlo využili k pořádným hodům, nechali si přinést kopu nezdravého jídla a dokonce i dezerty. Jiní naopak možnost volby zcela odmítli, nebo si poručili jen velmi skromný pokrm.

Poslední přání před smrtí

Podívejte se do galerie na to, co si 12 nechvalně známých vrahů vybralo jako speciální jídlo před smrtí. Zatímco někteří se neváhali před popravou pořádně přejíst, jiní si dali jen něco malého a další jídlo zcela odmítli.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy