Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Smartwings přidávají lety. Z Kanárů rozvezou turisty po Evropě, na Kanáry je dopraví z Německa

Zdroj: Pixabay
Letecká doprava

Poté, co před časem letecká společnost Smartwings získala nový kontrakt na leteckou dopravu pro německé cestovní kanceláře, opět rozšiřuje své působení. Od poloviny října do konce dubna 2022 bude zajišťovat letecká spojení z Kanárských ostrovů do šesti evropských destinací, konkrétně z Las Palmas bude Smartwings létat do Helsinek (1x týdně), Bělehradu (1x týdně), Talinu (1x týdně), Sofie (1x týdně) a norských měst Bodø a Tromsø (1x týdně).


Co se Česka týče, nyní Smartwings nabízí z českých letišť lety do 60 destinací. V průběhu zimi budou letecké spoje dopravovat turisty na Kanárské ostrovy (Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura), na Mallorku, do Málagy, Tel Avivu, Egypta (Hurghada, Marsa Alam), na Kapverdské ostrovy, do Ománu (Salalah), Londýna, Moskvy nebo Petrohradu.

„Jsme rádi, že jsme dokázali opět uspět v konkurenci leteckých společností. Na Kanárských ostrovech budeme mít základu pro celkem 3 letadla. Během zimy budeme létat nejen z českých letišť, ale také z Německa, Polska, Slovenska, Francie a Kanárských ostrovů,“ říká Roman Vik, člen představenstva a generální ředitel Smartwings.

Do Dubaje za dobrou cenu

Co se zmíněných letů z německých letišť týče, nově bude společností zajišťována letecká přeprava od 1.října z 10 německých a švýcarských letišť. Jde o Mnichov, Hamburk, Brémy, Düsseldorf, Leipzig, Drážďany, Hannover, Stuttgart, Norimberk a Curych. Spoje zamíří na Kanárské ostrovy, konkrétně na Gran Canaria, Fuerteventura a na řecké ostrovy Kréta a Rhodos.

Smartwings se, stejně jako celý svět, vracejí postupně do stavu před pandemií COVIDU-19. Například od 20. října obnovují další přímé letecké spojení, a to z Prahy do Dubaje. Linka bude během zimního letového řádu provozována každý den s odletem z Prahy v 9:15 a v Dubaji letadlo přistane v 18:25 místního času. Pro zpáteční let z Dubaje do Prahy počítá letový řád s odletem z Dubaje v 19:30 místního času a na Letišti Václava Havla Praha letadlo přistane ve 23:20. Dále od 24. října bude Smartwings létat do Dubaje také z Bratislavy.

Opatření zůstávají v platnosti

Cestující do Dubaje mohou pořídit letenky za velmi výhodné ceny. Naplánovaný letový řád je navíc sestaven tak, že mohou spojení pohodlně využít i ti, kteří letiště v Dubaji využívají jako svůj přestupní bod při cestách například na Maledivy, Mauricius, Phuket, Seychely, do Kolomba, Maskatu, Bombaje či Bangkoku.

Je třeba myslet na to, že na palubách letadel Smartwings Group platí I nadále přísná hygienická opatření. Vstup na paluby letadel skupiny Smartwings je možný jen s ochranou úst a nosu (respirátor). Společnost vychází cestujícím vstříc a nabízí změnu termínu bez poplatku, je take možné si současně s letenkou zakoupit přímo na webových stránkách Smartwings cestovní pojištění, které zahrnuje krytí případů onemocnění COVID-19.
Související články

Další články