Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Smartwings plánují od 26. května obnovit lety do Tel Avivu

Smartwings plánují od 26. května obnovit lety do Tel Avivu
Zdroj: Pixabay
Cestování

Pokud to bezpečnostní situace v Izraeli dovolí, obnoví letecká společnost Smartwings od 26. května lety do Tel Avivu. Pravidelná linka Praha - Tel Aviv bude provozována ve středu a v sobotu, postupně však dojde k navýšení frekvencí letů a od července budou lety do Izraele provozovány dvakrát denně, sedm dní v týdnu.

Letový řád počítá s odletem z Prahy do Tel Avivu ve středu a v sobotu ve 23:00. Let do Prahy bude z Tel Avivu odlétat ve čtvrtek a v neděli v 04:50. Letenky jsou již v prodeji a klienti si je mohou zakoupit na webových stránkách Smartwings a Českých aerolinií, a rovněž u prodejců letenek.

Létá se z Brna i Ostravy

Smartwings nyní provozují z ČR pravidelné linky do chorvatského Splitu, španělské Málagy, na ostrov Mallorca, na čtyři Kanárské ostrovy (Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote), na Madeiru (Funchal), do Egypta (Hurghada a Marsa Alam) a do ruského Petrohradu.

Charterové lety směřují z Prahy do SAE, Egypta a Tuniska. Od začátku května Smartwings provozují lety také z letišť v Brně a Ostravě. Obnovování provozu se odvíjí od vývoje epidemiologické situace v jednotlivých zemích a uvolňování cestovních opatření.

Na podzim na Kanáry

Smartwings Group nabízí během letní sezóny z českých letišť lety do 77 destinací v Řecku, Španělsku, Itálii, Francii, Portugalsku, Bulharsku, Černé Hoře, Chorvatsku, Izraeli, Egyptě, Turecku, Tunisku, SAE, Kapverdách, Nizozemsku, Švédsku, Dánsku, Velké Británii, Rusku, Maltě, Ukrajině či Islandu.

Lety bude Smartwings během léta provozovat nejen z letišť v ČR, ale také ze svých základen v Polsku, Francii, Maďarsku, na Slovensku a Kanárských ostrovech. Nově Smartwings nyní podepsal také kontrakt s německými touroperátory na zajišťování letecké dopravy z Německa a Švýcarska na Kanárské ostrovy v období podzimu 2021. Lety budou provozovány z 10 letišť v Německu a Švýcarsku (Mnichov, Hamburk, Brémy, Düsseldorf, Leipzig, Drážďany, Hannover, Stuttgart, Norimberk a Curych) a budou směřovat na Kanárské ostrovy Gran Canaria a Fuerteventura.

Smartwings nabízí klientům u všech stávajících a nových individuálních rezervací možnost bezplatné změny termínu do 30. 6. 2021. Nově vybraný let se musí uskutečnit nejpozději 31. 3. 2022. Klienti mají také možnost si současně s letenkou zakoupit na webových stránkách Smartwings cestovní pojištění, které zahrnuje úhradu nákladů spojených s případnou nákazou onemocněním COVID-19.



Další články

Nejnovější kauzy