Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Smartwings může Čechům lety úplně zrušit! Čekají komplikace i jiné letecké společnosti?

Zdroj: pixabay
+ Další 3 fotografie
Komplikace na letišti
Letecká havárie v Etiopii zapříčinila pozastavení provozu letounů typu Boeing 737 MAX v celé Evropě. Od úterý od osmé večerní zákaz platí i pro naše území. Rozhodla o tom Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA). V České republice reagovala na zákaz jako první společnost Travel Services, která pod obchodní značkou Smartwings disponuje hned sedmi letadly tohoto typu.

Mnoho lidí zajímá, jestli se toto opatření týká i jiných leteckých společností. Podle našich informací se to netýká žádné jiné. „U nás se to týká pouze společnosti Smartwings, ve světě se jedná o letadla ze třetích zemí, která na naše území samozřejmě také létají,“ uvedl pro eXtra.cz mluvčí Úřadu pro civilní letectví Vítězslav Hezký.

„Jedná se o náhlou provozní věc, kterou společnost Smartwings jistě řeší. Je možné, že kvůli zákazu létání Boeingů 737 MAX jim bude chybět kapacita, a tak některé lety mohou být zrušeny,“ doplnil Vítězslav Hezký.

V úterý se za případné komplikace již dopředu omluvila mluvčí společnosti Smartwings Vladimíra Dufková. „Smartwings se omlouvá za nepříjemnosti všem zákazníkům, kteří budou dotčeni případným zrušením nebo zpožděním letů,“ uvedla pro idnes.cz a doplnila, že společnost Smartwings má ve své flotile dalších 40 letadel.

Související články

Další články