Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Smartwings a České aerolinie obnovují letecké spoje: Kam se budeme moci podívat

Smartwings a České aerolinie obnovují letecké spoje: Kam se budeme moci podívat
Zdroj: Facebook
+ Další fotografie
Letecké společnosti
Letecké společnosti skupiny Smartwings Group, Smartwings a České aerolinie, již mají naplánované obnovení leteckých spojení, která byla kvůli koronvirové pandemii stopnuta. Chtěly by tak učinit v průběhu června a července. Kam budeme moci létat?

Kvůli koronavirové pandemii se změnil chod běžného života. Epidemie se dotkla téměř veškerého průmyslu včetně toho leteckého. Letecká doprava byla omezena, ale nyní to vypadá, že se všechno pomalu vrací do starých kolejí.

Obnova spojů

Letecké společnosti skupiny Smartwings Group, Smartwings a České aerolinie, plánují během června a července obnovit další letecká spojení. Úplnou novinkou bude od 25. června pravidelná linka ČSA z Prahy na největší londýnské letiště Heathrow, kam budou České aerolinie létat z Prahy denně.

Od 10. června nabídnou Smartwings letecké spojení s chorvatským Splitem. Lety budou provozovány až 3x do týdne. Od července pak Smartwings plánují obnovit lety do 12 řeckých destinací, a to na ostrovy Kréta, Rhodos, Kos, Zakynthos, Korfu, Lefkada, Samos, Santorini, Kefalonia, Karpathos, do Soluně a Kavaly. Ještě v červenci by mohlo dojít také k obnovení letů na Mallorku, Kanárské ostrovy, Kypr, Madeiru a do Bulharska. Lety do destinací ve Středomoří plánují Smartwings provozovat nejen z Prahy, ale také z regionálních letišť.

České aerolinie zas plánují od 15. června obnovit lety do Košic, od 16. června do Budapešti a o den později na Island. Již minulý týden ČSA obnovily letecká spojení z Prahy do Frankfurtu, Amsterdamu, Paříže, Stockholmu a Bukurešti.

Obnovení provozu se odvíjí od uvolňování cestovních opatření ze strany jednotlivých států.

Bezpečí pasažérů

Skupina Smartwings Group zavedla na palubách svých letadel opatření, aby bylo cestování i v období koronaviru bezpečné. Mezi tato opatření patří povinnost pasažérů vstupovat na palubu s rouškou a po celou dobu letu mít nasazenu vhodnou ochranu úst a nosu. Krom toho bude platit sociální distancování, což znamená dodržování dvoumetrového odstupu mezi pasažéry při nastupování a vystupování. Při nákupu během letu budou zákazníci muset platit bezkontaktně. Na palubách letadel Smartwings Group platí dodržování přísných hygienických standardů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy