Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Smál se uhořelým dětem, ale vyhozen nebude! Nova Petra Říbala potrestá jen symbolicky

+ Dalších 6 fotografií
Moderátor ranního pořadu Snídaně s Novou Petr Říbal (31) si dělal nechutnou legraci z obětí požáru v Rusku. Tropil si žerty z dětí, které uhořely. Diváci volají po tom, aby z televize byl vyhozen. Podle našich informací mu ale tak přísný trest nehrozí.

Moderátor Petr Říbal si v pořadu Snídaně s Novou dělal nechutnou legraci z uhořelých dětí.

O co přesně šlo? Do Snídaně s Novou zavítal tiskový mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Měl hovořit na téma, které bezpečnostní podmínky a předpisy Rusové zřejmě porušili a zanedbali. Kavka mluvil o tom, že děti byly v kině zavřené. Neměly šanci před ohněm utéct. „Ty děti byly zamčené. Zamknout někoho do nějakého prostoru, to prostě nemůžete udělat. Tam musí být volné únikové cesty,“ uvedl na TV Nova Kavka.

V tu chvíli mu do řeči skočil moderátor Říbal. „Martine, máte děti? No, tak někdy je přece musíte někam zavřít. Aby byl klid,“ začal se smát Říbal. Mluvčího Kavku tímto typem humoru velmi zaskočil. Znejistěla také Říbalova kolegyně Hana Mašlíková (35).

Diváci volají po tom, aby byl Říbal z Novy okamžitě vyhozen. V roce 2009 vedení Novy zasáhlo tvrdě proti reportérovi Jiřímu Dlabajovi, který si dělal legraci z epidemie prasečí chřipky. Dlabaja tehdy chrochtal a smál se a ke stejnému chování nutil své kolegy. Nebylo to ale vysíláno v televizi. Přesto dostal padáka. „Porušili Etický kodex Novy a to si nesmí dovolit ani u svých soukromých aktivit,“ uvedl k Dlabajovi tehdejší novácký ředitel Petr Dvořák.

Říbalovi tak přísný trest podle našich informací nehrozí, i když jeho nechutný humor běžel přímo ve vysílání. Podle našich informací dostane jen finanční pokutu a na čas bude stažen z vysílání. Ale z Novy neodejde. Dokonce by dál měl po čase zase moderovat Snídani s Novou.

Související články

Další články