Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023

Slzy pro Ferdinanda Berouska (†73): Dojemný pohřeb cirkusové legendy

Slzy pro Ferdinanda Berouska (†73): Dojemný pohřeb cirkusové legendy
Zdroj: Martin Procházka, eXtra.cz / Se souhlasem Mario Berousek / Koláž eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
FOTOGALERIE
V úterý 30. března se uskutečnilo poslední rozloučení s Ferdinandem Berouskem (†73), slavným artistou a žonglérem. Cirkusová legenda měla dle smutečního oznámení navždy odejít 22. března 2021. Sbohem přišla dát rodina i nejbližší.

Ferdinand Berousek zemřel ve věku 73 let, jeho úmrtí oznámil syn Mario Berousek, který otci poslal do nebe dojemný vzkaz, ve kterém mu za vše děkoval. "Byl to můj jediný učitel a moc mi chybí, chci mu poděkovat za všechno, co mě naučil. Jeho láska a vášeň pro žonglování byla obrovská a jsem vděčný, že to předal mně. Já a další generace, mé děti, budou kráčet v jeho stopách. Díky ti za všechno, tati! Navždy budeš po mém boku, nikdy na tebe nezapomeneme a navždy zůstaneš v našich srdcích," napsal na sociální sítě

Cirkusová legenda Ferdinand Berousek podlehl dle informací Blesku koronaviru, před časem navíc prodělal mrtvici. Zlínský rodák se stal artistou už v šestnácti letech, cirkusu pak obětoval celý svůj život a proslavil se po celé Evropě. V roce 1974 se oženil se Soňou, s níž měl dva syny – Maria a Roberta – kteří mu dali celkem sedm vnoučat. Všechna jdou přitom ve stopách svého dědečka.

Poslední rozloučení se slavným cirkusákem se uskutečnilo v úterý 30. března 2021 v Ústřední obřadní síni v Praze na Olšanech. Rozloučit se s ním přišla rodina i nejbližší. Smuteční oznámení pak bylo uvedeno řádky: "Neznal jsem závist. Byl jsem vždy upřímný. Slušný a lidský. A žil pro svou rodinu."

Další články

Nejnovější kauzy