Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Slzy na pohřbu Zdeny Hadrbolcové: Štrébl na vozíčku, osamělá Bohdalová a křižující se Pavelka

+ Dalších 88 fotografií

Přátelé, herečtí kolegové i rodinní příslušníci se dnes mohli naposledy rozloučit se známou herečkou Zdenou Hadrbolcovou. Na smuteční obřad, který se konal v prostorách strašnického krematoria, se dostavil celý zástup slavných osobností, samozřejmě nechyběli ani její kolegové z nekonečného seriálu Ulice. Redakce eXtra.cz byla na místě.

Poslední rozloučení s Růženkou z Ulice

Herečka Zdena Hadrbolcová byla jednou ze stálic české kinematografie i divadel. Mnoho českých diváků na ni ale stejně bude vzpomínat hlavně jako na pekařku Růženku, která byla nedílnou součástí celého osazenstva oblíbeného seriálu Ulice. Hadrbolcová byla dlouhou dobu ve velmi špatném zdravotním stavu a v podstatě dožívala v LDN, kde nakonec v pondělí 20. listopadu vydechla naposledy. Dožila se úctyhodných 86 let.

Poslední rozloučení se slavnou herečkou se konalo ve čtvrtek 30. listopadu od 15 hodin. Nejen rodina, ale i mnoho kamarádů a kolegů z herecké branže se shromáždilo ve smuteční síni strašnického krematoria, aby mohlo dát sbohem významné osobnosti české kinematografie i prken, co znamenají svět.


Přátelé i kolegové

Na pohřeb, kde nechyběl ani tým eXtra.cz, dorazili i Zdenini přátelé, se kterými strávila notnou část svého života díky nekonečnému seriálu Ulice, v němž působila od začátku jeho vysílání roku 2005. Poslední sbohem dorazil herečce dát z Ulice Jiří Štrébl alias Miloš Knobloch, kterého kvůli zranění nohy museli dopravit na invalidním vozíčku. Na katafalk položil květiny. Společně s ním se dostavila i další stálice slavného seriálu, herečka Ljuba Krbová. V doprovodu své přítelkyně přišel herec Václav Knop.

Uctít slavnou legendu přišla i královna našeho herectví, Jiřina Bohdalová. Kromě první dámy českých obrazovek se na pohřbu ukázal i Ivan Vyskočil. Herec Ondřej Pavelka před fotografií Zdeny Hadrbolcové dokonce poklekl a pokřižoval se při tiché modlitbě. Další známou tváří, která přišla na smuteční obřad, byl scenárista slavných českých seriálů Petr Kolečko.

Kdo všechno přišel dát poslední sbohem, na to se podívejte v galerii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy