Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Slzy i objetí: Zdrcený Alec Baldwin se setkal s malým synem zastřelené kameramanky (†42)

Alec Baldwin.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
Setkání

Herec Alec Baldwin (63) před několika dny omylem zastřelil hlavní kameramanku Halynu Hutchins (†42) během natáčení westernu Rust. Zbraň, která měla sloužit pouze jako rekvizita, obsahovala jeden ostrý náboj, což se stalo kameramance osudné. Nad její ztrátou truchlí Halynin otec, vdovec, její syn i Baldwin, který se rozhodl pozůstalé navštívit.

Ve městě Santa Fé v Novém Mexiku došlo k dojemnému okamžiku. U jednoho z tamních hotelů se sešel herec Alec Baldwin se synem zesnulé kameramanky Halyny Hutchins Androsem a manželem Mattem Hutchinsem. Společně si povídali, objímali se a vyjadřovali si vzájemně podporu.

Podle webu Mirror nikdo z rodiny neobviňuje Aleca ze smrti Halyny. Její otec je sice ze ztráty dcery zdrcený, ale ví, že Baldwin za tuto nehodu nemůže a místo toho obviňuje tým zbrojířů, který měl na zbraň dohlížet.

Ve zbrani byl ostrý náboj

Dne 21. října probíhalo natáčení westernového snímku Ruth, při kterém dostal Baldwin do rukou zbraň, která měla sloužit jako rekvizita. Herec měl kvůli autentičnosti vystřelit do kamery slepým nábojem, jenže se ukázalo, že byl ve zbrani jeden ostrý náboj. Tím omylem zasáhl hlavní kameramanku Halynu a postřelil režiséra Joela Souzu (48), který po několika hodinách odešel z nemocnice s ošetřeným ramenem.

Podle zahraničních webů nesou podíl na vině dva lidé, a to čtyřidvacetiletá zbrojířka Hannah Gutierrez-Reed a asistent režie Dave Halls, který držel zbraň před Baldwinem.

Třiašedesátiletý herec se k tragédii o několik dní později vyjádřil na svém Twitteru: „Neexistují slova, která by vyjádřila můj šok a smutek ohledně tragické nehody, která připravila o život Halynu Hutchins, naší manželku, matku a hluboce obdivovanou kolegyni.”

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy