Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Slzavá fotogalerie: Němci se ptají, proč se to stalo zrovna nám? Podívejte se na nejdojemnější snímky z masakru

Němci jsou z útoku zdrceni.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 15 fotografií
Celé Německo je v šoku z pátečnímu masakru v obchodním centru v Mnichově. 18letý Ali Sonboly tam postřílel 9 lidí, z toho bylo několik dětí. Lákal je na vymyšlenou akci v McDonaldu, kde měli dostat jídlo zdarma. Vrah byl 7 let šikanovaný a léčil se na psychiatrii. Íránec žil v Německu dva roky s rodiči. Všichni se teď ptají: Co to mělo znamenat?

Německem v pátek otřásla střelba u obchodního domu v Mnichově. 18letý Němec s íránskými kořeny Ali Sonboly zde chladnokrevně zastřelil 9 lidí. Jeho cílem byly hlavně děti. Útočník je po smrti, kilometr od obchodního centra zřejmě spáchal sebevraždu.

Jeho známí tvrdí, že šlo o klidného chlapce, který byl samotář. Nikoho by ale nenapadlo, že by byl schopen někoho zabít. Zřejmě za to může šikana, kterou útočník 7 let snášel, a také Anders Breivik, kterému se chtěl chlapec podobat. Jeho otec byl taxikář a v Německu žili dva roky.

Němci se nyní na sociálních sítích dohadují, kdo byl mladý útočník, který zmasakroval lidi u McDonalda a následně v obchodním centru? Názory se různí. Všichni mají strach a nikdo nechápe, co to mělo znamenat. To už snad nikde nejsme v bezpečí?

Související články

Další články