Dvojice SLZA (ve složení Petr Lexa – zpěv a Lukáš Bundil – kytara) se objevila na české hudební scéně a od té doby sklízí samé úspěchy. Milovníci humoru budou znát minimálně jednoho z dvojice, a to Petra Lexu pod přezdívkou Hoggy. Tak se totiž jmenuje i jeho YouTube kanál, kde má už přes sto tisíc odběratelů a kde baví Česko svými videi.

Videoklip natočili k aktuální skladbě Katarze, která je po Lhůtě záruční a Celibátu třetím singlem dvojice Lexa a Bundil. Aktuálně se všechny tři singly nacházejí v žebříčku IFPI v TOP 100 na českých rádiích, což je u lokálního interpreta nevídaný úspěch!

Další úspěch přišel s televizním seriálem Přístav, když si tvůrci vybrali Katarzi jako průvodní píseň.

Scénáře a režie videoklipu se ujal Vít Karas, jenž s kapelou spolupracoval již na písni Celibát. Díky Karasově citu pro kameru a detail získal klip až filmové zpracování, které podtrhlo výtečné herecké obsazení. V rolích osudových žen se představily sympatické herečky Vlastina Svátková (Ganster Ka, Casino Royale, Ženy v pokušení) a Eva Nejedlá. Mužskou roli ztvárnil charismatický Andrej Polák (Tobruk, Případy 1. oddělení, Rozkoš).

„Katarze je o snaze napravit nefungující vztah, přestože víme, jak malá je pravděpodobnost, že se vše vrátí do starých kolejí. Nemusí se jednat jen o mezilidský vztah, ale např. i o vztah k životu jako takovému,“ vysvětluje Lukáš, který je spolu s producentem Slzy Daliborem Cidlinským jr. hlavním autorem hudby Slzy.

Nový singl a videoklip daly název debutovému albu, které vychází už v pátek 13. listopadu!