Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Slyšela jsem dětský pláč: Tři sourozenci (†1, †4 a †9) zemřeli v pokojíčku s přímotopem

Požár propukl ve čtyři hodiny ráno.
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje
+ Další fotografie
Při požáru rodinného domu zemřelo roční, čtyřleté a devítileté dítě. Podle hasičů začalo hořet právě v jejich pokoji. K tragédii došlo nad ránem v Oleskovicích na Znojemsku.

U požáru staršího rodinného domu v Oleksovicích zasahovali hasiči a záchranáři od brzkých ranních hodin. Děti se marně pokoušeli resuscitovat, dospělí byli rozvezeni do nemocnic. Starší žena do brněnské, další tři osoby do znojemské.

Hořící dům vzbudil sousedy. Podle TN.cz sousedka popsala, že zevnitř slyšela dětský pláč. Hasiči příčiny požáru vyšetřují a zdá se, že začalo hořet právě v jejich pokoji, v němž se topilo přímotopem. Do místnosti se hasiči nemohli ani dostat. Podle informací starosty a místních byla rodina sociálně slabá a do Oleskovic se před dvěma lety přistěhovala, aby utekla před dluhy.

Rodina měla podle portálu odpojený plyn a právě přímotop mohl být příčinou požáru, tuto verzi ale vyšetřovatelé zatím nepotvrdili. Podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky byly z nejzničenější místnosti domu vytaženy tři děti ve věku od jednoho do devíti let, bohužel všechny tři na místě zemřely. Požár se podařilo zlikvidovat asi po dvou a půl hodině. V domě žily tři generace žen a partner matky dětí.

Související články

Další články