U požáru staršího rodinného domu v Oleksovicích zasahovali hasiči a záchranáři od brzkých ranních hodin. Děti se marně pokoušeli resuscitovat, dospělí byli rozvezeni do nemocnic. Starší žena do brněnské, další tři osoby do znojemské.

Hořící dům vzbudil sousedy. Podle TN.cz sousedka popsala, že zevnitř slyšela dětský pláč. Hasiči příčiny požáru vyšetřují a zdá se, že začalo hořet právě v jejich pokoji, v němž se topilo přímotopem. Do místnosti se hasiči nemohli ani dostat. Podle informací starosty a místních byla rodina sociálně slabá a do Oleskovic se před dvěma lety přistěhovala, aby utekla před dluhy.

Rodina měla podle portálu odpojený plyn a právě přímotop mohl být příčinou požáru, tuto verzi ale vyšetřovatelé zatím nepotvrdili. Podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky byly z nejzničenější místnosti domu vytaženy tři děti ve věku od jednoho do devíti let, bohužel všechny tři na místě zemřely. Požár se podařilo zlikvidovat asi po dvou a půl hodině. V domě žily tři generace žen a partner matky dětí.