Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Naháči u vody neměli roušku! Zásah policie na Pardubicku připomínal Četníka ze Saint Tropez

Naháči u vody neměli roušku! Zásah policie na Pardubicku připomínal Četníka ze Saint Tropez
Zdroj: koláž eXtra.cz, Policie ČR, Manga Films S.L.
+ Dalších 5 fotografií
karanténa

Zásah policie na Pardubicku připomínal slavnou scénu Četníka ze Saint Tropez, kdy Louis de Funès vyhání nudisty z pláže. Tentokrát ani tak nevadila nahota jako to, že nudisté na sobě neměli roušku. Navíc podle nouzového stavu a nařízení vlády by se lidé měli zdržovat spíš doma a venku se nepohybovat ve velkých skupinách. V pátek a sobotu to ne každý dodržel.

V pátek i v sobotu zasahovala policie na několika místech, kde se rozhodli nudisté slunit a užívat si tepla a čerstvého vzduchu. V pátek se v okolí Lázní Bohdaneč pohybovalo mnoho lidí u vody, ať už oblečených, či svlečených. Problém nastal ve chvíli, kdy se až příliš velké skupiny vyskytovaly na jednom místě a někteří neměli ani roušky či jinak chráněnou tvář.

Celou situaci kolem koronaviru sledujeme online

Dodržování nařízení

Na některých místech samozřejmě lidé mohli být bez oblečení, ale museli dodržovat vládní opatření kvůli pandemii koronaviru, tedy mít zakrytá ústa a nos a dodržovat počty, ve kterých mohou jít do přírody. V sobotu bylo také krásně a bohdanečští policisté opět vyrazili k rybníkům zkontrolovat situaci.

Hlídky zjistily, že se v místech nenacházela početnější skupina lidí a v okolí zkontrolovali asi 150 osob. Zhruba polovině z nich museli znovu připomenout, že musí mít zakrytý nos a pusu.

Vyjádření mluvčí

"My chápeme, že řada lidí nemá zahradu a chtějí se jít 'vyvětrat' do přírody, nicméně všem nám jde o jednu společnou věc, plně respektovat nařízení vlády, aby se přijatá opatření mohla postupně uvolňovat. Toho však nedosáhneme dříve, než všichni začnou důsledně restriktivní omezení dodržovat," uvedla mluvčí policie Pardubického kraje Markéta Janovská.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy