Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Sluneční paprsky spalují Česko: Meteorologové varují před tropickými teplotami

Sluneční paprsky spalují Česko: Meteorologové varují před tropickými teplotami
Zdroj: Pixabay
+ Další 4 fotografie
předpověď
Tropické teploty v Česku ještě chvíli zůstanou. Lidé by na sebe měli být opatrní a dlouhodobému pobytu na slunci se spíše vyhýbat. To a další doporučují i meteorologové, kteří zpřísnili a prodloužili výstrahu před vysokými teplotami.

I počasí v srpnu je jako na houpačce, nejprve bouřky, nyní tropické teploty. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal další výstrahu, která se tentokrát zaměřila na horké letní dny. Ta platí od dnešního odpoledne až do čtvrtečního večera. Výstraha ČHMÚ se týká většiny území republiky.

Ve středu odpolední teploty překročí 31 °C, ve čtvrtek 32 °.

ČHMÚ doporučuje dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech

Výstraha pro kraje

Ve středu platí výstrahy pro tyto kraje: Hlavní město Praha, Středočeský kraj (Benešov, Beroun, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Černošice, Český Brod, Dobříš, Hořovice, Kladno, Kolín, Kralupy nad Vltavou, Lysá nad Labem, Mělník, Mladá Boleslav, Neratovice, Nymburk, Poděbrady, Rakovník, Říčany, Slaný), Ústecký kraj (Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Louny, Lovosice, Most, Podbořany, Roudnice nad Labem, Teplice, Ústí nad Labem, Žatec), Liberecký kraj (Česká Lípa), Jihomoravský kraj (Brno, Břeclav, Hodonín, Hustopeče, Ivančice, Kuřim, Kyjov, Mikulov, Moravský Krumlov, Pohořelice, Rosice, Slavkov u Brna, Šlapanice, Veselí nad Moravou, Znojmo, Židlochovice).

Ve čtvrtek platí pro tyto: Středočeský kraj (Čáslav, Kutná Hora, Mnichovo Hradiště, Příbram, Sedlčany, Vlašim, Votice), Jihočeský kraj (Blatná, České Budějovice, Milevsko, Písek, Soběslav, Strakonice, Tábor, Trhové Sviny, Třeboň, Týn nad Vltavou, Vodňany), Plzeňský kraj (Blovice, Horšovský Týn, Kralovice, Nýřany, Plzeň, Přeštice, Rokycany, Stod, Stříbro), Liberecký kraj (Nový Bor), Královéhradecký kraj (Hořice, Hradec Králové, Jičín, Nový Bydžov), Pardubický kraj (Holice, Chrudim, Pardubice, Přelouč), Jihomoravský kraj (Blansko, Bučovice, Tišnov, Vyškov) a Zlínský kraj (Bystřice pod Hostýnem, Holešov, Kroměříž, Luhačovice, Otrokovice, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Zlín).

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy