Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Slunečná se s diváky loučí: Kdy se oblíbený seriál vrátí na obrazovky?

Týna v podání Evy Burešové.
Zdroj: TV Prima
+ Dalších 9 fotografií
zajímavosti
Oblíbený seriál Slunečná má za sebou půl roku vysílání a za tu dobu toho stihl docela dost. Rekvizitáři, maskéři, produkce… ti všichni počítali a výsledky stojí opravdu za to. Kolik litrů make-upu se za dobu vysílání spotřebovalo a kolik litrů piva se na place vypilo? Oblíbený seriál si dá jako řada dalších letní pauzu. Na nové díly si tak budou muset diváci počkat až do září.

Za šest měsíců vysílání zanechal za sebou seriál Slunečná docela znatelnou stopu. 35 dílů se stihlo natočit za 138 natáčecích dnů a před kamerou se vystřídalo 291 herců. Z toho jich je 38 hlavních, kteří se v seriálu s železnou pravidelností objevují, a to v patnácti dekoracích.

Dokonce se v seriálu objevili i šéfkuchař Zdeněk Pohlreich (63) a kapela Jelen. Zahráli si sami sebe a minimálně Zdeněk Pohlreich se v seriálu neobjevil naposledy.

Trable se šaty

V prvním patře se na chodbách ateliérů tísní stovky kostýmů a každý má svého majitele. Hlavní hrdinka Týna Popelková v podání Evy Burešové má k dispozici pět flanelových košil a dalších deset různých variací kalhot, bot, trik a šátků. Speciální péči dostala herečka v den své svatby, i když z ní nakonec sešlo a Týna od oltáře utekla.

Kostymérky si pro ni připravily jedny svatební šaty hned ve třech exemplářích. Šaty se hledaly na internetu, protože musely být v retro duchu. Týna se totiž chtěla vdávat v šatech po mamince. Svou chvilku si tak jedny šaty užily v okamžiku, kdy herečka čekala před kostelem, druhé provedení bylo zašpiněno ještě před svatbou v hospodě, když na nich nešťastně skončil guláš. Třetí pak oblékla Eva Burešová ve chvíli, kdy běžela po schodech od Štěpána a dost se při jejím běhu zašpinily.

Oblečení pro Janka

O něco chudší je v tomto ohledu Marek Lambora coby Janek Linhart, ten má na skladě pět obleků a deset kousků civilního oblečení. Zvláštní pozornost dostaly i zástěry, které nosí obsluha v hospodě. Jsou ušité z pravého denimu a logo Slunečné, které je zdobí, se speciálně vyrábělo a nechalo na ně vyšít.

Na své si přijdou i kaskadéři, kteří zaskakují za herce v náročnějších scénách – jako tomu byl trysk na koni Evy Burešové nebo její kácení dříví v lese. Oblečení, které v tu chvíli měla Týna na sobě, tak muselo být ve dvojím provedení a identické. To druhé totiž dostala na sebe kaskadérka, která na chvíli Evu Burešovou zaskakovala.

Nealko teklo proudem

Statek by se neobešel bez zvířecích herců, a tak diváci měli možnost vidět kozy, krávu Jitku, králíka Tondu, slepice, koně, psa Aragorna, štěňátko nebo statného kozla. Herci se během natáčení mají šanci i dobře najíst. Na každý díl tak padne zhruba deset porcí jídla, které sní štamgasti v hospodě nebo obyvatelé statku v kuchyni. To všechno zapili třiceti sudy nealko piva, přesněji 1250 kousky.

Vagony make-upu

V zákulisí maskérny měli všichni plné ruce práce a taky pěknou spotřebu materiálu. Maskérky v rámci péče o vlasy a tváře herců spotřebovaly 24 litrů laku na vlasy, 1,5 litru make-upu a přes půl litru řasenky. Za dobu natáčení padlo 0,7 kila pudru a 6 litrů dezinfekce na štětce. Herci také vypotřebovali 84 balení papírových kapesníků a 72 balení vlhčených

ubrousků.

Seriál Slunečná se prozatím s diváky rozloučí 35. dílem a na obrazovky se vrátí po letních prázdninách.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy