Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Slunečná není jen o vztazích: K seriálu patří i zvířata, takhle herečky překonávaly strach

Herečky se se zvířaty postupně naučily vycházet.
Zdroj: TV Prima
+ Dalších 6 fotografií
zákulisí
Žádný statek se neobejde bez zvířat. V seriálu Slunečná se to nejvíc hýbe v režimu koz a kraviček. O ty je u majitelky Statku u Merlina největší poptávka. O to, aby při natáčení se zvířaty proběhlo vše v pořádku, se stará Helena Cynková a její tým. Nejvíce přijde do kontaktu se zvířaty Eva Burešová alias Týna Popelková. Jak se herečka ke kozám chová, když se vypnou kamery?

Na Slunečné si můžete pochutnat na skvělém kozím sýru. Ten je sice na obrazovce umělý, postarali se o něj rekvizitáři, ale kozy, které ve chlívku opatruje hlavní představitelka Týna Popelková v podání Evy Burešové, jsou ochočené a cvičené.

Kozy procházejí výcvikem

„Na seriál vozíme kozy – českou bílou a anglo-nubijskou. Taky dodáváme psy. Už tam hrál střední knírač a pitbul. Zájem je i o slepice a naši krávu Jitku. To už je zkušená herečka z různých pohádek, máme ji od malého telete,“ představuje své herce chovatelka, která má ve svém zooparku, na Statku u Merlina v Chyňavě, na sto savců a zhruba čtyřicet papoušků, drůbež a želvy.

„O naše svěřence se před kamerou nejvíc stará Eva Burešová, která se k našim kozám chová moc hezky. Důležité je nebát se. Protože jakmile máte strach, zvíře to pozná. Neví, čeho se

bojíte, a tak se začne bát taky.“

Kozy jsou vycvičené tak, aby vyhověly přáním režiséra. „Voláme na ně, aby se podívaly naším směrem nebo se to domluví s herci, aby jim dali něco dobrého, když se zkouší a ony se pak na ně automaticky podívají. Je to hrozně hezký.“ Samozřejmě, že všechna zvířata, která chovatelka dodává na plac, jsou na takový život připravována už odmala.

Herečky trénovaly jízdu na koni

„Všechna zvířata, která se použijí na natáčení, procházejí od mláděte speciálním výcvikem. Zvykají si na ruch, doteky lidí, cestování a hlavně k tomu musí mít vlohy,“ vypráví Helena Cynková, která se zvířaty pracuje celý svůj život. Na statku se samozřejmě objevila pracovně i řada známých tváří.

Třeba Bára Jánová a Veronika Arichteva, které absolvovaly tréninky jízdy na koni. „S Veronikou jsem trénovala už před dvaceti lety, kdy se učila jezdit do jiného seriálu, a věřte, že se to nezapomíná. Je to jako jízda na kole,“ uzavřela chovatelka.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy