Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Slůně, které 5 hodin plakalo poté, co se ho matka pokusila ušlapat, už je plné síly

Maličký se po tom, co ho matka odmítla, zhroutil a pět hodin usedavě
plakal. Ta doba už je ale pryč.
Zdroj: archiv
Už je to dva a půl roku od chvíle, kdy se v čínské zoologické zahradě ve městě Rongcheng narodilo slůně, jehož příběh obletěl svět. Zhuang Zhuang, jak maličkého pojmenovali, dojal i ty největší tvrďáky. Svým pětihodinovým usedavým pláčem dokázal, že zvířata mají city a může si říkat kdo chce, co chce.

Slůně přišlo na svět v srpnu 2013. Ihned po narození na něj začala matka šlapat. Rozhodla se prostě, že svého potomka nepřijme, a například ve volné přírodě, kde by byl Zhuang Zhuang bez pomoci ošetřovatelů, by ho ušlapala. Sloník byla však zachráněn. Ošetřovatelé se domnívali, že se jednalo o pouhou nehodu, a vrátili ho po nezbytném ošetření zpět matce, jenže do něj začala okamžitě kopat a opět se ho pokusila usmrtit jako zavržené mládě.

Zhuang Zhuang byl tehdy opět zachráněn a na dlouhých pět hodin se rozplakal. Těžko říct, zda kvůli tomu, že nemůže být se svou matkou, nebo proto, že ho matka odmítla.

„Když měl oči plné slz, nedalo se k němu přiblížit. Až se vyplakal, mohli jsme ho teprve uklidnit,“ řekl pro MailOnline ošetřovatel.

Jak jsme ale říkali, od osudného proplakaného dne uběhlo už dva a půl roku a jak je na tom Zhuang Zhuang dnes? Žije v rezervaci, kam ho adoptovala společnost na ochranu zvířat, protože v zoo zůstat nemohl. Má se čile k světu a už rozhodně nepláče.

Související články

Další články