Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Slunce v duši tam nahoru: Zemřel legendární meteorolog Ján Zákopčaník (†63)

+ Další 3 fotografie
Náhlé úmrtí

Ján Zákopčaník byl moderátor počasí v České televizi. Jeho pozdrav „Dobrý večer a slunce v duši“ takřka zlidověl a každý si ho díky tomu pamatoval. V roce 2005 však z televizních obrazovek odešel, aby se mohl věnovat letecké meteorologii. Podle parte zemřel ve středu 22. června ve věku 63 let.

Zpráva přišla jako blesk z čistého nebe. Dne 22. června ve věku třiašedesáti let zemřel meoteorolog a bývalý moderátor počasí v České televizi Ján Zákopčaník. Jeho pozdrav „Dobrý večer a slunce v duši“ zlidověl a stal se jeho poznávacím znamením.

Parte, které smutnou událost oznámilo, koluje sociálními sítěmi. „Zesnul klidně ve středu 22. června ve věku 63 let,” píše se v něm. „Na vlastní přání zesnulého jsme se rozloučili v tichosti bez smutečního obřadu,” stálo tam dále.

Pracoval v letecké meteorologii

Ján Zákopčaník odešel z televizních obrazovek v roce 2005. „Ač jsem se nikdy nikam nevracel, po odchodu z médií jsem se vrátil do letecké meteorologie. Je to velmi obtížná práce plná adrenalinu,“ prozradil meteorolog před lety pro Blesk.

Na televizní obrazovky se již nikdy nevrátil. Veškerý volný čas trávil s manželkou a svými třemi dětmi. Dcera Anežka vystudovala architekturu, staršího syna baví přírodověda a nejmladší syn studoval kameru a režii, jak v roce 2015 napsal již zmíněný web.

Související články

Další články