Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Zesnulý Ján Zákopčaník: Sousedka ukázala krásný snímek jeho tří dětí, jež tu zanechal

Legendární moderátor počasí Ján Zákopčaník.
Zdroj: Se souhlasem ČT, se souhlasem Český rozhlas, koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
Oblíbený moderátor

Ján Zákopčaník se vryl do paměti všech jako přátelský a lidský moderátor počasí v České televizi. Jeho hláška „Dobrý večer a slunce v duši“ je nezapomenutelná a dodnes vykouzlí úsměv na tváři spoustě lidem. Bohužel, jak odhalila Zákopčaníkova sousedka, legendární meteorolog zemřel dne 22. června ve třiašedesáti letech. Sousedka sdílela na Facebooku dojemnou vzpomínku.

Sympatický a hlavně lidský moderátor počasí v České televizi v letech 1994 až 2005 Ján Zákopčaník zemřel. Jako první o tom informoval web eXtra.cz. Meteorolog naposledy vydechl 22. června 2022 ve věku třiašedesáti let. Po sobě zanechal manželku a tři děti, nejstarší dceru Anežku a syny Marka s Jonášem.

Parte i rodinnou fotografii odhalila na Facebooku Zákopčaníkova sousedka Hanka Ch.Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu UK, poté pracoval jako meteorolog na ruzyňském letišti. V letech 1994-2005 v České televizi moderoval Předpověď počasí. A po mnoho let byl laskavou a srdečnou ozdobou třetího patra našeho domu. Vaše legendární SLUNCE V DUŠI v nás žije dál,” zavzpomínala na souseda v dojemném příspěvku.

Úspěšná kariéra meteorologa

Příčina úmrtí není známá, na parte stojí jen, že „zesnul klidně.” Na jeho vlastní přání také neproběhl žádý smuteční obřad, rodina se s ním tak rozloučila v tichosti.

Zákopčaník vystudoval meteorologii na Matematicko-fyzikální fakultě, jak píše na svých stránkách Matfyz. Po studiích pracoval jako letecký meteorolog na ruzyňském letišti a v letech 1994 – 2005 moderoval v České televizi pořad Předpověď počasí a působil jako šéfredaktor redakce počasí.

Jeho hláška „Dobrý večer a slunce v duši“ doslova zlidověla a lidé ji používají dodnes. V roce 2001 mu ji však v televizi zakázali používat, protože se na trhu objevil likér se stejným názvem. Po neshodách s vedením pak z obrazovky odešel a působil v rádiu Blaník. Poté začal pracovat jako letecký meteorolog v Českém hydrometeorologickém ústavu.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy