Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Slunce v duši Ján Zákopčaník: Parte prozradilo poslední přání slavného meteorologa

+ Další 3 fotografie
Parte

Tato zpráva přišla jako blesk z čistého nebe. Navždy nás opustil legendární moderátor počasí Ján Zákopčaník, kterého si lidé pamatují díky hlášce „Dobrý večer a slunce v duši“. Zemřel 22. června ve věku 63 let. Na sociálních sítích koluje jeho parte, které odhalilo moderátorovo poslední přání.

Dne 22. června ve věku 63 let zemřel meteorolog a bývalý moderátor počasí v České televizi Ján Zákopčaník. Jeho pozdrav „Dobrý večer a slunce v duši“ takřka zlidověl a stal se jeho poznávacím znamením.

Na sociálních sítích koluje Zákopčaníkovo parte, podle něhož meteorologovým přáním bylo rozloučit se bez smutečního obřadu. „Na vlastní přání zesnulého jsme se rozloučili v tichosti bez smutečního obřadu,” stojí v parte. Příčina úmrtí zveřejněna nebyla, v dokumentu stojí jen, že „zesnul klidně.”

Z televize odešel v roce 2005

Ján Zákopčaník odešel z televizních obrazovek v roce 2005. „Ač jsem se nikdy nikam nevracel, po odchodu z médií jsem se vrátil do letecké meteorologie. Je to velmi obtížná práce plná adrenalinu,“ prozradil meteorolog v roce 2015 v Blesku. Na televizní obrazovky se již nikdy nevrátil.

Zákopčaník vystudoval meteorologii na Matematicko-fyzikální fakultě, jak píše na svých stránkách Matfyz. Po studiích pracoval jako letecký meteorolog na ruzyňském letišti a v letech 1994 – 2005 moderoval v České televizi pořad Předpověď počasí a působil jako šéfredaktor redakce počasí. Po neshodách s vedením pak z obrazovky odešel a působil na rádiu Blaník. Poté začal pracovat jako letecký meteorolog v Českém hydrometeorologickém ústavu.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy