Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Slunce, seno, jahody po 35 letech: Takhle dnes vypadají hvězdy populární Troškovy komedie

Od natáčení komedie Slunce, seno, jahody uplynuly již více než tři
desítky let.
Zdroj: Profimedia.cz/Facebook.com
+ Dalších 53 fotografií
Od premiéry populární komedie režiséra Zdeňka Trošky nazvané Slunce, seno, jahody uplynulo již pětatřicet let. Zatímco mnohé z vtipných momentů z filmu zřejmě nikdy nezestárnou, na představitelích hlavních rolí se zub času přeci jen podepsal. Jak dnes vypadají a čím se vlastně živí?

Najde se jen málo lidí, kteří by Troškovy oblíbené komedie o životě obyvatel české vísky Hoštice neznali. První z trilogie, snímek Slunce, seno, jahody, slaví u diváků úspěchy dodnes. Mnohé repliky z filmů zlidověly a staly se součástí naší hovorové mluvy. Jak dnes vlastně vypadají hlavní hrdinové oblíbeného filmu?

Jednou z ústředních postav komedie byla přidrzlá Blažena Škopková, kterou ztvárnila herečka Veronika Kánská. Ta svou kariéru zahájila v šestnácti letech ve filmu Bota jménem Melichar. Tam ji obsadil Troška, který ji nabídl i roli v populární trilogii. Po natáčení se Zdeňkem Troškou jí už žádný režisér velkou roli nedal. Dnes žije s rodinou poblíž Chlumce nad Cidlinou.

Blaženinou velkou láskou byl Venca Konopník, jehož role se ujal Broněk Černý. Ten se u filmu ocitl náhodou – šel se na konkurz k připravovanému Troškově snímku jen podívat, chtěl být v komparzu, kde slibovali sto korun na pivo. Přesto byl vybrán do hlavní role. Ani on ale v branži nezůstal – pracuje jako řidič kamiónu a je otcem dvou dětí.

Nezapomenutelnou postavu ztvárnila i herečka Jaroslava Kretschmerová. Představitelku poťouchlého Evíka sice mohou diváci stále vídat na divadelních prknech, jinak se ale ve společnosti příliš neukazuje. Jarka pochází z umělecké rodiny a je dlouholetou členkou Studia Ypsilon.

Když jsme vzpomněli Evíka, nesmíme zapomenout ani na živočicháře Béďu, kterého si zahrál Jiří Lábus. I on je aktivním hercem – stálé angažmá má v divadle Studio Ypsilon, hostuje v Divadle Kalich či ve Viole a věnuje se dabingu. Je svobodný, bezdětný a žije v Praze.

Petře Pyšové alias potvoře Miluně bylo v době natáčení komedie pouhých patnáct let. Pohledná brunetka vystudovala žurnalistiku, stadla se redaktorkou a moderátorkou publicistických televizních pořadů. Po mateřské dovolené se vrátila na obrazovku a dnes využívá zkušeností z mediální sféry na manažerské pozici ve finančním a energetickém sektoru.

V neposlední řadě musíme vzpomenout na malého Jirku Škopka, který si už jako čtyřletý zahrál v seriálu Nemocnice na kraji města a společně s Veronikou Kánskou i ve filmu Bota jménem Melichar. Martin Šotola se dnes už herectví nevěnuje. Vyučil se hodinářem a pracoval jako číšník.

Všechny hlavní představitele Troškovy komedie Slunce, seno, jahody a film samotný si můžete připomenout tuto neděli ve 20:15 na TV Prima.

Související články

Další články